Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy z początkiem sierpnia panują upały, to zima długo trzyma kożuch biały.Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje

Restauracja Rycerska

Reszel - Wydarzenia_szkolne

„Mój Chrystus połamany”

„Miłość mi wszystko wyjaśniła. Miłość mi wszystko rozwiązała, dlatego uwielbiam Tę Miłość, gdziekolwiek by przebywała.” Myślę, że takim cytatem należałoby rozpocząć krótką relację z Misterium Wielkopostnego, przygotowanego w Szkole Podstawowej nr 3 przez siostrę Miriam wraz z uczniami naszej szkoły.

Pewna kobieta bardzo lubiła sklepy z antykami. Potrafiła spędzać w nich godziny. Pewnego dnia natrafiła na szczególny przedmiot – na Chrystusa połamanego. Figura ta była bardzo zniszczona. Chrystus nie miał krzyża, prawego ramienia, nogi a nawet twarzy. Zaszokowana i zafascynowana znaleziskiem nabyła za „przysłowiową złotówkę” figurę. Kilka lat później to autentyczne wędrówki figury Chrystusa.

Kobieta żyje w relacji z Chrystusem, rozmawia z Nim, radzi się Go, ufa Mu. To niesamowite. Jesteśmy ludźmi. Zagubionymi w tym brutalnym i zagadkowym świecie. I choć nie wszyscy się do tego przyznajemy, to każdy z nas potrzebuje Kogoś, kto by się nami opiekował, wspierał nas, ochraniał. Jak przyjaciel, jak rodzic, z miłości a nie z obowiązku. Skłaniamy się do zastanowienia nad życiem, nad tym co tak naprawdę jest dla nas istotne, nad szczególną miłością do tych, których tak trudno nam kochać. Uświadamiamy sobie, że w każdym z nas jest „Chrystus Połamany”, bo zranienia nie omijają żadnego człowieka. Ból jest tak samo obecny w naszym życiu jak każde inne doświadczenia. I tylko od nas zależy, czy pozwolimy mu nami zawładnąć. A może nauczymy się zdrowego opanowania życia. Dystansu do spraw, na które nie mamy wpływu.

W uroczystości uczestniczyli zaproszeni goście: ksiądz Prałat Dyzma Wyrostek, Ojciec Superior Wiesław Kulisz, siostra przełożona Bogna Szysz, współsiostry siostry Miriam Zakonu Misjonarek Świętej Rodziny.

W przygotowanie uroczystości zaangażowały się następujące osoby:

  • Siostra Halina Zdunek- reżyser, choreograf
  • Pani Dorota Borejko-dekoracja
  • Pani Jolanta Wasilewska-współpraca w przygotowaniu oprawy muzycznej przez uczniów klasy III b
  • Pani Jolanta Radomska-pomoc w przygotowaniu nagłośnienia
  • Pan Ireneusz Pawelczyk- nagłośnienie
  • Pan Henryk Radomski-pomoc organizacyjna

REKLAMA

opublikowano: 2012-04-05, © Krystyna Bujnowska,

2345

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher
fot. Krzysztof Majcher