Przysłowia ludowe: Gust kobiety, łaska pańska i marcowa pogoda zawsze niestałe

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

21 marca 2017r. w Gimnazjum nr 1 w Reszlu

21 marca 2017r. w Gimnazjum nr 1 w Reszlu na piątej i szóstej godzinie lekcyjnej obchodziliśmy Pierwszy Dzień Wiosny.

Na początku zostały zaprezentowane Marzanny – największą uwagę skupiła ta, którą wykonali uczniowie z klasy II c.

Następnie komisja oceniła wiosenne ciasta – w tej kategorii zwyciężyły klasy II c oraz III a. Kolejną atrakcją był konkurs wiedzy o wiośnie. Wszystkim poszło znakomicie w tej konkurencji. Najciekawszy plakat wg komisji wykonali uczniowie klasy II c.

W drugiej części spotkania, drużyny z poszczególnych klas wzięły udział w konkurencjach sportowych. Były to: unihokej – slalom, bieg z łyżeczkami – slalom, piłka nożna – slalom, bieg z balonikami, „ruchomy kosz”, przenoszenie piłki lekarskiej, bieg ze skakanką, bieg w parach (związane nogi), tor zwinnościowy (przewrót w przód, przejście pod płotkiem), piłka ręczna – rzut do kosza. Najwięcej punktów za konkurencje sportowe otrzymała klasa III a, tuż po niej znalazła się klasa I a, po której została wyróżniona II a. W klasyfikacji ogólnej zwyciężyła klasa III a, drugie miejsce zajęli uczniowie z II a, natomiast na trzecim miejscu uplasowała się klasa I a.

Wszystkie klasy, które zajęły miejsce na podium spotkały się przy pysznej reszelskiej pizzy. Dodatkową nagrodą dla zwycięzców będzie wybrany przez nich dzień bez odpytywania.

Każdy uczeń otrzymał tego dnia słodkości.

Choć pogoda 21 marca była deszczowa, w szkole panowała wiosenna atmosfera. Było wesoło i kolorowo.

opublikowano: 2017-03-21, © Gimnazjum Reszel,