Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe:

Restauracja Rycerska

Reszel - tenis stołowy

Ćwierćfinał wojewódzki Turnieju Tenisa Stołowego o " Puchar Gazety Olsztyńskiej"

W dniu 09 04 2005r. w Hali Miejskiej, w Biskupcu przeprowadzono kolejną rundę - Ćwierćfinał wojewódzki Turnieju Tenisa Stołowego o "Puchar Gazety Olsztyńskiej". Brały w nim udział ekipy reprezentujące Gminy : Srokowo, Kętrzyn, Mrągowo, Bisztynek, Bartoszyce, Sępopol, Jeziorany, Dźwierzuty, Korsze, Reszel i Biskupiec - łącznie 110 zawodniczek i zawodników. Organizatorami Imprezy byli Urząd Miejski w Biskupcu oraz Rada Miejsko - Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Biskupcu przy współudziale Pani Katarzyny Balcewicz oraz Pana Zbigniewa Cieślaka. Zawody rozpoczęto minutą ciszy poświęconą pamięci zmarłego papieża - Jana Pawła II.

Po przystąpieniu do gier uczestników turnieju poszczególnych kategorii wiekowych podzielono na trzyosobowe grupy, w których grano systemem "każdy z każdym". Dwie osoby z każdej grupy awansowały do dalszej fazy rozgrywek, którą rozegrano systemem pucharowym (przegrany odpadał z turnieju). Cztery najlepsze osoby, w każdej kategorii wiekowej zostały uhonorowane dyplomami, wręczanymi przez Zbigniewa Cieślaka - inspektora ds. sportu w Gminie Biskupiec oraz wywalczyły sobie prawo gry w półfinale wojewódzkim, który odbędzie się 17.04.2005 r. o godzinie 10.00 w Wilkowie - Gmina Kętrzyn.

Wyniki

Kategoria 1992 i młodsi

Mężczyźni
  1. Folgman Mariusz - Kętrzyn
  2. Chmielewski Piotr - Kętrzyn
  3. Marszałek Marcin - Dźwierzuty
  4. Szuchalski Dawid - Kętrzyn
Kobiety
  1. Sidoruk Alicja - Dźwierzuty
  2. Traczyk Paulina - Kętrzyn
  3. Lis Marika - Dźwierzuty
  4. Brzezińska Klaudia - Jeziorany

Kategoria 1991 - 1990

Mężczyźni
  1. Sadkowski Mariusz - Kętrzyn
  2. Krzyżewski Mateusz - Reszel
  3. Miłoszewski Paweł - Korsze
  4. Depta Patryk - Bisztynek
Kobiety
  1. Jaszczuk Justyna - Sępopol
  2. Zahorska Wioletta - Srokowo
  3. Sikorska Daria - Sępopol
  4. Zahorska Edyta - Srokowo

Kategoria 1989 - 1987

Mężczyźni
  1. Depta Hubert - Bisztynek
  2. Szuchalski Kamil - Kętrzyn
  3. Koziatek Łukasz - Dźwierzuty
  4. Grabowski Marek - Kętrzyn
Kobiety
  1. Szerszunowicz Mirella Sępopol
  2. Kaczyńska Daria - Mrągowo
  3. Korejwo Natalia - Biskupiec
  4. Rudyk Emilia - Reszel

Kategoria 1986 - 1965

Mężczyźni
  1. Donat Mariusz - Kętrzyn
  2. Papliński Tomasz - Kętrzyn
  3. Wojciechowski Wojciech - Kętrzyn
  4. Frączek Andrzej - Jeziorany
Kobiety
  1. Komor Marta - Kętrzyn
  2. Gromotowicz Jolanta - Srokowo
  3. Radziszewska Kamila -Biskupiec
  4. Kowalska Mariola - Jeziorany

Kategoria 1964 i starsi

Mężczyźni
  1. Omieczyński Bogdan - Srokowo
  2. Kapturki Tomasz - Bartoszyce
  3. Nowicki Jan - Reszel
  4. Dzierżak Jerzy - Srokowo
Kobiety
  1. Kubiak Teresa - Reszel
  2. Omieczyńska Irena - Srokowo
  3. Gurbisz Zuzanna - Biskupiec
  4. Samsel Zofia - Biskupiec

W klasyfikacji generalnej gmin zwyciężył Kętrzyn (11 osób awansowało do półfinału), przed Srokowem (6), Dźwierzutami, Biskupcem i Reszlem (po 4 ), Jezioranami i Sępopolem (po 3), Bisztynkiem (2) oraz Korszami, Bartoszycami i Mrągowem (po 1). Nie awansował żaden zawodnik z Barcian.

REKLAMA

opublikowano: 2005-04-10, © Mirosław Dulko,

2077

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA