Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - piłka nożna - juniorzy

Dziewczyny najlepiej grają w Reszlu

Hala sportowa w Rybnie była areną Wojewódzkiego Finału Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Halowej Piłce Nożnej Dziewcząt Szkół Podstawowych. Do turnieju finałowego, w drodze eliminacji, zakwalifikowało się sześć drużyn. Hala w Rybnie okazała się szczęśliwa dla reprezentantek Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu, które zdobyły najwięcej punktów i bezapelacyjnie wywalczyły pierwsze miejsce w województwie. W nagrodę odebrały z rąk przewodniczącego W-M SZS Wacława Wasieli okazały puchar i złote medale.

Reszelanki podczas turnieju pokonały 3:1 SP Żabiny, dwukrotnie po 1:0 SP Braniewo i SP Gołdap oraz dwukrotnie remisując 0:0 z SP Barczewo i SP Biała Piska gromadząc w sumie 11 punktów.

Reprezentantka SP3 Reszel – Laura Zyśk z dorobkiem 4 goli, wywalczyła tytuł „najskuteczniejszej zawodniczki finału”.