Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - piłka ręczna

III MIEJSCE LUKS „ORLIK” RESZEL W PÓŁFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ – KIELCE 2011.

W dniach 28-30.04.2011r. odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych. Piłkarki ręczne LUKS Orlik Reszel trafiły do Kielc, gdzie obok miejscowego KSS, UKS „Olimpia” Nowy Sącz i UKS „Bukowia” Buk walczyły o awans do finałów MP.

Nasze szczypiornistki nie były faworytkami tego turnieju, dlatego też znakomita postawa w pierwszym meczu z Nowym Sączem i wyraźna wygrana 33:25 były zaskoczeniem i wzbudziły nadzieję na awans.

Drugi mecz z KSS Kielce potraktowaliśmy szkoleniowo, zdając sobie sprawę, że nasze zawodniczki nie mają zbyt dużych szans przebić się przez mur rosłych Kielczanek, nie mogły też stanowić skutecznej zapory dla najlepszej snajperki turnieju, mierzącej 192 cm wzrostu – wynik spotkania 20:40.

Wszystko miało się rozstrzygnąć w ostatnim meczu z UKS „Bukowią” Buk. Wiedziałyśmy, że w tym spotkaniu zadecyduje odporność psychiczna, bowiem umiejętnościami techniczno-taktycznymi i przygotowaniem fizycznym nasze szczypiornistki nie ustępowały rywalkom.

Jak należało się spodziewać mecz był wyrównany, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12 : 13. Druga odsłona wyglądała podobnie do 55 minuty przegrywałyśmy 23 : 25 no i dwa proste błędy zamienione przez rywalki na bramki i wynik 23:27, w 57 minucie ładna bramka Magdy Subocz, ale potem kolejne dwa błędy i w 59 minucie gry jest już 24 : 29, jeszcze Lucynka Trzczak poprawia wynik na 25 : 29, ale tracimy też bramkę w tej samej minucie i ostateczny wynik 25 : 30.

Mimo przegranej i żalu, bo otarliśmy się o finał, wyjeżdżaliśmy z Kielc z poczuciem zadowolenia z postawy i dobrej ambitnej gry.

• Aleksandra Rakieć
  • Trener: Teresa Doborzynska, Urszula Bogdańska.

Kielce to stolica piłki ręcznej – znamy osiągnięcia „VIVE TARGI” Kielce z trenerem Bogdanem Wentą.

W sobotnie popołudnie udało się naszej ekipie wejść na trening tej drużyny. Dziewczęta z zapartym tchem obserwowały poczynania takich gwiazd jak Michał Jurecki, Mariusz Jurasik, Jachlewski, Rosiński, Żółtak, Zaręba, Stojkowicz, Kuchczyński, Knudsen i wielu innych, a potem wspólne zdjęcia i sympatyczna rozmowa z zawodnikami i trenerem. Super przeżycia, na pewno długo pozostaną w naszej pamięci.

opublikowano: 2011-05-04, © Teresa Doborzyńska,