Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - lekkoatletyka

KAROL ZALEWSKI ZŁOTYM MEDALISTĄ OGÓLNOPOLSKIEJ OLIMPIADY MŁODZIEŻY

W marcu wspominaliśmy o sukcesie mieszkańca Reszla Karola Zalewskiego podczas Halowych Mistrzostw Polski Juniorów w LA, gdzie zdobył srebrny medal w biegu na 200 metrów.

Jeszcze lepsze wieści dotarły z Zielonej Góry, która była gospodarzem Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Sportach Letnich. W części lekkoatletycznej OOM, reszelanin reprezentujący AZS UWM Olsztyn wywalczył dwa medale.

W sprincie na 100 metrów, Karol był pierwszy w swojej serii eliminacyjnej z czasem 11.01. Wynik ten poprawił w finale i był to bieg po srebrny medal. W najważniejszym starcie w tym roku pobiegł znakomicie i wywalczył pierwszy - srebrny medal dla ekipy lekkoatletycznej Warmii i Mazur.

Wyniki finału na 100 metrów:

1. Tomasz Kluczyński (Zawisza Bydgoszcz)-10.87
  2. Karol Zalewski (AZS UWM Olsztyn) -10.95
  3. Piotr Grudniewski (Skra Warszawa)-10.97

Jeszcze lepiej sprinter AZS UWM spisał się w biegu na 200 metrów. W eliminacjach uzyskał czas 22.32. Wynik ten poprawił w finale bezdyskusyjnie wygrywając bieg i przy okazji ustanawiając rekord życiowy, następny rywal stracił do Karola prawie dwie dziesiąte sekundy.