Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - lekkoatletyka

LEKKOATLETYCZNE SUKCESY RESZELSKIEJ „TRÓJKI”

Po sukcesach w mistrzostwach powiatu kętrzyńskiego, uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Reszlu powrócili z medalami z zawodów wojewódzkich Szkolnego Związku Sportowego w Czwórboju LA i Indywidualnych Mistrzostw Województwa Szkół Podstawowych.

W wojewódzkim finale czwórboju lekkoatletycznego, który odbył się w Lubawie, dziewczęta z Reszla w składzie Adrianna Warda, Aleksandra Piskosz, Monika Piskorz, Anna Zielińska, Agata Pikulska i Magdalena Łapińska zdobyły w punktacji łącznej 1331 punktów i zajęły trzecie miejsce przegrywając z SP Wilkasy i SP4 Giżycko. Do brązowego medalu w klasyfikacji zespołowej, trzy krążki w klasyfikacjach indywidualnych wywalczyła Adrianna Warda wygrywając w skok w dal z wynikiem 485 cm., punktację wielobojową z dorobkiem 368 pkt., oraz zajmując drugie miejsce w biegu na 600 metrów (1.54,30).

Dziewiąte miejsce w czwórboju z dorobkiem 903 pkt. zajęła drużyna chłopców.

Dwóch punktów do miejsca na podium zabrakło uczennicom klas czwartych reszelskiej trójki startujących w Olsztynie, w rozgrywanych po raz pierwszy w historii dla tej kategorii wiekowej mistrzostw województwa SZS w Trójboju LA. Reszelanki startujące w składzie: Weronika Smyk, Urszula Pieniak, Andżelika Andrzejewska, Magdalena Kwiatkowska i Małgorzata Kietlińska zdobyły łącznie 530 punktów i powróciły z pucharem za czwarte miejsce.

Cztery medale z przeprowadzanego po raz pierwszy Finału Wojewódzkiego Warmińsko-Mazurskiego Szkolnego Związku Sportowego w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych Dziewcząt i Chłopców Szkół Podstawowych „SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA” przywieźli uczniowie klas szóstych reszelskiej szkoły.

Złoto zdobyła Aleksandra Piskosz w skoku w dal (438 cm.) oraz sztafeta chłopców 4 x 100m startująca w składzie: Jakub Alberski, Hubert Kuczyński, Marcin Krajewski i Bartosz Markisz (57,88 s.). Medal srebrny wywalczyła sztafeta dziewcząt 4 x 100m. biegnąca w składzie: Adrianna Warda, Aleksandra Piskosz, Anna Zielińska i Monika Piskorz (58,54 s.).

Faworytka skoku w dal Adrianna Warda, musiała zadowolić się tylko brązowym krążkiem w tej konkurencji. Nie udało się jej powtórzyć osiągnięcia z czwórboju i tym razem zaliczyła tylko odległość 427 cm.

opublikowano: 2010-06-03, © Jarosław Pieniak,