Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - piłka ręczna

LIGA WOJEW?DZKA DZIECI w PI?CE R?CZNEJ

W piątek 08 grudnia 2006 r. nastąpiła inauguracja rozgrywek w ramach "Mistrzostw Województwa w Piłce Ręcznej w kategorii Dzieci (rok urodzenia 1994 i mł.) - sezonu 2006/2007".

Inauguracja nastąpiła w hali Gimnazjum nr 1 w Reszlu. W turnieju inauguracyjnym wzięły udział trzy drużyny: MTS Giżycko, LUKS Orlik Reszel i UKS Zryw Kętrzyn.

Opiekunowie poszczególnych drużyn:
MTS Giżycko - pani trener Marta Grzeszczyk UKS Zryw Kętrzyn - pan trener Daniel Wróbel LUKS Orlik Reszel- pan trener Grzegorz Baten

Faworytem turnieju była drużyna z Reszela, która w poprzednim sezonie zajęła II rywalizując z zawodniczkami o rok starszymi. Pierwszy mecz rozegrały drużyny zza miedzy z Kętrzyna i Reszla. Ostatni raz zespoły spotkały się 20.10.2006 r. w turnieju o mistrzostwo powiatu kętrzyńskiego. Zwyciężyła drużyna reprezentująca SP nr3 Reszel. Drużyna z Kętrzyna przystąpiła do meczu bardzo skoncentrowana, chcąc się zrewanżować za poprzednie porażki.

Mecz zaczął się po myśli reszelanek prowadząc 1:0 .... 4:0 i potem jakby coś pękło sześć kolejnych bramek zdobywają zawodniczki z Kętrzyna. Do przerwy wynik brzmi 6:6. Niespodzianka wisiała w powietrzu. Druga połowa meczu należy do drużyny z Kętrzyna i ona zasłużenie zwyciężyła 15 do 9.

Oto wyniki rozegranych spotkań:

• LUKS Orlik Reszel - UKS Zryw Kętrzyn 9:15 (6:6)
  • MTS Giżycko - UKS Zryw Kętrzyn 10:15 (7:5)
  • LUKS Orlik Reszel - MTS Giżycko 20:15 (13:9)

Tabela po I turnieju:

Lp Nazwa drużyny Ilość zdobytych punktów Ilość straconych punktów Ilość zdobytych bramek Ilość straconych bramek
1. UKS "Zryw" Kętrzyn 4 0 30 19
2. LUKS "Orlik" Reszel 2 2 29 30
3. MTS Giżycko 0 4 25 35

Po I turnieju samodzielnym liderem jest drużyna UKS Zryw Kętrzyn.

Drużyna reszelska wystąpiła w składzie: Dul Agata, Giźińska Gabriela, Luchowska Katarzyna, Mieszkowska Marta, Piskosz Dominika, Polkowska Ewa, Rudzińska Agata, Rutynowska Agnieszka, Subocz Magda, Śliwińska Kinga, Węglarska Halina, Wysocka Karolina, Kamińska Paula, Krajewska Aleksandra, Baten Wiktoria, Bogdanowicz Aleksandra, Luchowska Natalia, Żokowska Emila.

Drugi turniej w ramach mistrzostw województwa rozegrany zostanie 11 lutego 2007 roku w Giżycku, gospodarzem turnieju będzie MTS Giżycko.

opublikowano: 2006-12-12, © Grzegorz Baten,