Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gust kobiety, łaska pańska i marcowa pogoda zawsze niestałe

Reszel - piłka ręczna

MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH W PIŁCE RĘCZNEJ DZIEWCZĄT

W środę 11.05.2005 r. odbył się Finał Mistrzostw Województwa Warmińsko Mazurskiego Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt.

Rozgrywki odbyły się w nowej hali sportowej w Giżycku. Do finałów awansowały: ZSzS nr 2 Ełk, ZSKSiA Giżycko, ZS Ostróda, ZSRiO Reszel. W pierwszym meczu nasze zawodniczki spotkały się z gospodyniami turnieju. Początek meczu był bardzo nerwowy i jednocześnie bardzo zacięty do 15 minuty wynik był remisowy (6: 6) dopiero od 17 minuty zawodniczki z Reszla zaznaczyły swoją przewagę i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 11: 7. Po przerwie nasze dziewczęta przeprowadziły kilka bardzo ładnych akcji i w 10 min. prowadziły już 19: 10. Mecz zakończył się wynikiem 25:14, co bardzo cieszy, zwłaszcza, że w drużynie przeciwnej grały cztery zawodniczki II-go ligowego UKPR.

W następnym meczu ZSzS Ełk także pokonał ZSKSiA Giżycko i przystąpił do walki o złote medale z reprezentacją Reszla. Reszelanki pierwszą połowę meczu rozegrały na "stojąco" przy bardzo słabej skuteczności rzutowej przegrywały 7:13 w czasie przerwy usłyszały kilka ostrych uwag od trenerki i druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej - niestety dziewczęta z Ełku to bardzo doświadczone zawodniczki (Półfinalistki Mistrzostw Polski Młodziczek) umiejętnie zwalniając grę nie pozwoliły na definitywną zmianę wyniku. Mecz zakończył się zwycięstwem ZSzS Ełk 18:14.