Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy z początkiem sierpnia panują upały, to zima długo trzyma kożuch biały.Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje

Restauracja Rycerska

Reszel - Wydarzenia_szkolne

Od mąki do chleba…

Dzieci z klas trzecich Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu dzięki uprzejmości właściciela, odwiedziły w listopadzie małą, klimatyczną, rodzinną piekarnię Państwa Trzczak. Wyjście do piekarni było poprzedzone lekcjami w klasie i realizacją projektu „Od ziarna do chleba", na których uczniowie mogli zapoznać się z procesem powstawania mąki, a następnie pieczywa. Wcześniej odbyła się też wycieczka uczniów do Młyna Grodzkiego, o czym już Państwa informowaliśmy w ubiegłym tygodniu.

Podczas wizyty w piekarni dzieci zapoznały się z różnymi urządzeniami wykorzystywanymi do przygotowania ciasta na różne rodzaje pieczywa. Dowiedziały się jakie urządzenia przydatne są do produkcji chleba oraz poznały przeznaczenie wielkiego pieca.

Uczniowie zwiedzali pomieszczenie, poznali pracę piekarza i zapoznali się z poszczególnymi fazami pieczenia chleba. Na zakończenie wizyty był czas na pytania. Pani Maria Trzczak potrafiła udzielić wyczerpujących odpowiedzi na tematy, które najbardziej nurtowały uczniów. Dzieci wróciły z tej wycieczki pełne wrażeń i wzbogacone o wiedzę na temat etapów powstawania chleba i produkcji pieczywa. Wielu z nich zapragnęło w przyszłości wykonywać zawód piekarza.

Serdeczne podziękowania dla Pani Marii Trzczak za możliwość zwiedzenia piekarni oraz poświęcony nam czas.

REKLAMA

opublikowano: 2019-11-26, © Krystyna Bujnowska,

632

Komentarze

Pamiętam czeladników oddających swoje potrzeby fizjologiczne wprost do prezentowanego mieszalnika na załączonym zdjęciu i dlatego też ja osobiście pieczywko kupuję tylko w dużych sieciówkach nie w takich kameralnych sklepikach do których trafia ono z tej piekarni.
Smacznego państwu.

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.
fot. Danuta Baten.