Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - lekkoatletyka

Og?lnopolski Czw?rb?j LA

Ogólnopolski Czwórbój LA o Puchar Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego

20-22 czerwca 2006 na stadionie CWZS Zawisza w Bydgoszczy odbyły się Mistrzostwa Polski w Czwórboju Lekkoatletycznym, w którym wzięli udział mistrzowie i v-ce mistrzowie szkół podstawowych z 16 województw.

Wśród najlepszych lekkoatletycznych drużyn w kraju znaleźli się również uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. Drużyna chłopców z Reszla zajęła 2 miejsce w mistrzostwach województwa warmińsko-mazurskiego i wspólnie z uczniami Szkoły Podstawowej nr 30 z Olsztyna reprezentowała nasze województwo na szczeblu centralnym.

Nasze drużyny nie były zaliczane do faworytów tych zawodów, jednak trenerzy liczyli po cichu na medale w konkurencjach indywidualnych. I tak się stało.

Najlepszym zawodnikiem reszelskiej drużyny był Karol Zalewski, który zdobył brązowy medal w skoku w dal uzyskując wynik 5.48. W drużynie olsztyńskiej najlepiej zaprezentował się Mateusz Koksa, który również zdobył srebrny medal w biegu na 60m uzyskując wynik 7.93

Wszyscy zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 3 zaprezentowali się bardzo dobrze, poprawiając rekordy życiowe w większości konkurencji lekkoatletycznych. Zajęli 21 miejsce w Polsce w klasyfikacji drużynowej (startowało 31 zespołów). Biorąc pod uwagę to, iż chłopcy trenują piłkę nożną a nie lekkoatletykę należy ten występ uznać za bardzo udany.

Szkołę Podstawowa nr 3 z Reszla reprezentowali: Karol Zalewski, Mateusz Kuszczak, Michał Głuch, Jacek Kiliszewski, Tomasz Sawa, Karol Matauszek.
Trener: Mariusz Jałoszewski

opublikowano: 2006-06-30, © Mariusz Jałoszewski,

2128

ostatnie artykuły z tego działu:

Ogólnopolski Czwórbój LA o Puchar Marszałka Woj. Kujawsko-Pomorskiego fot.Mariusz Jałoszewski