Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - piłka ręczna

PIŁKARKI RĘCZNE ULKS „ORLIK I” RESZEL W ĆWIERĆFINALE MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH

Piłkarki ręczne LUKS Orlik I w sobotę 19.03.11 r. rozegrały mecz, który decydował o Mistrzostwie Ligi Wojewódzkiej Juniorek Młodszych.

Rywalkami naszych szczypiornistek była drużyna MTS Giżycko. Orliczki znakomicie poradziły sobie z przeciwniczkami odrabiając z nawiązką straty z pierwszej rundy (w Giżycku przegrały 26 : 30). Mecz nie był łatwy chociaż gospodynie prowadziły od początku do końca spotkania. Do 18 minuty była to niewielka przewaga 1-2 bramki, ale potem udało się odjechać na kilka bramek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 23 : 15. W drugiej części spotkania Orliczki kontrolowały grę zwiększając swoją przewagę do 10 bramek (39 : 29).

Ostateczna kolejność w Wojewódzkiej Lidze Juniorek Młodszych:

• I miejsce – LUKS Orlik I Reszel – 10 pkt.
  • II miejsce – MTS Giżycko – 10 pkt
  • III miejsce – LUKS Orlik II – 4 pkt
  • IV miejsce – UKS Szczypiorniak Olsztyn – 0 pkt

Cieszy fakt, że Juniorki Młodsze tak jak Juniorki zdobyły tytuł Mistrzowski i awansowały do Ćwierćfinałów Mistrzostw Polski, które odbędą się w Kwidzynie w dniach 15 – 17.04.2011 r.