Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - piłka ręczna

PI?KARKI R?CZNE W FINA?ACH XXII OG?LNOPOLSKICH IGRZYSK LZS M?ODZIE?Y SZKOLNEJ

W dniach 9-11.11.2006r. odbył się Półfinałowy Turniej do XXII Ogólnopolskich Igrzysk LZS Młodzieży Szkolnej w piłce ręcznej dziewcząt. Do turnieju zakwalifikowały się reprezentacje województw: Mazowieckiego, Podlaskiego, Kujawsko-Pomorskiego, Warmińsko-Mazurskiego. Do rozgrywek nie przystąpiła reprezentacja woj. Podlaskiego - ZS Białystok - za zgodą Rady Głównej LZS drużynę zastąpiły piłkarki ręczne z Gimnazjum nr.1 w Reszlu(wystąpiły PK).

Otwarcia dokonał Burmistrz Miasta i Gminy w Reszlu Zdzisław Szypulski.

W pierwszym meczu spotkały się reprezentacje woj. Mazowieckiego i W-M - początek spotkania był bardzo nerwowy, ale już do przerwy zaznaczyła się przewaga Reszelanek 10 : 4 w drugiej połowie gospodynie popisały się udanymi kontratakami zwiększając przewagę do kilkunastu bramek, wówczas na boisko weszły zawodniczki rezerwowe. Mecz zakończył się wynikiem 19 : 11.

W drugim meczu spotkały się nasze gimnazjalistki z reprezentacją Kujawsko-Pomorskiego - Zespołem Szkół Licealnych-Czersk(półfinalistki Mistrzostw Polski). Dziewczęta dzielnie walczyły ze starszymi o3-4 lata rywalkami ulegając im tylko 18:9.

Po południu Reszelanki spotkały się z Czerskiem. Obydwie drużyny przystąpiły do gry bardzo skoncentrowane, gdyż ten mecz decydował o tym, która drużyna wejdzie do finałów Mistrzostw Polski LZS. Jak należało się spodziewać, mecz był zacięty i wyrównany z nieznaczną przewagą piłkarek z Reszla - do przerwy 8 : 6. Dopiero w końcówce meczu po kilku przechwytach piłki Kingi Tomaszewkiej, gospodynie odskoczyły na kilka bramek. Spotkanie zakończyło się wynikiem 15:11. Na pochwałę zasłużyła cała drużyna, szczególnie w grze defensywnej.

W następnym spotkaniu Gimnazjalistki stoczyły piękną walkę z drużyną z Przysuchy. Cały mecz to gra bramka za bramkę i końcowy wyniki 12:12.

W sobotę w pierwszym meczu spotkały się zespoły reszelskie, piłkarki ZS rozluźnione i zadowolone z piątkowych zawodów pokonały swoje młodsze koleżanki 17:5.

W ostatnim meczu turnieju ZSL Czersk po ciężkiej walce pokonał ZS Przysucha 12:10.

Turniej zakończył się zwycięstwem ZS z Reszla. Dziewczęta po raz kolejny znalazły się w czwórce najlepszych drużyn zrzeszonych w LZS w Polsce - finał odbędzie się w czerwcu w Zamościu.