Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - piłka ręczna

PIŁKARKI RĘCZNE LUKS ORLIK RESZEL MISTRZYNIAMI POLSKI LZS

W dniach 26-27.11.2013r. w Koźminie Wielkopolskim odbyły się Krajowe Mistrzostwa Zrzeszenia LZS w piłce ręcznej. Organizatorami rozgrywek byli: Ministerstwo Sportu i Turystyki w Warszawie, Krajowe Zrzeszenie LZS w Warszawie, Wielkopolskie Zrzeszenie LZS w Poznaniu i Urząd Miasta i Gminy w Koźminie Wielkopolskim.

W kategorii kobiet do rozgrywek zakwalifikowały się:

• LUKS Orlik Reszel (warmińsko- mazurskie)
  • MUKS Koźmin Wielkopolski (wielkopolskie)
  • LZS TOR Dobrzeń Wielki (opolskie)
  • KS Szczypiorniak Dabrowa Białostocka (podlaskie)

W pierwszym meczu Reszelanki pokonały MUKS Koźmin Wielkopolski 29:20 (15:12). Pierwsza połowa była wyrównana, a wynik oscylował w okolicach remisu, w ostatnich minutach tej części spotkania Orliczki zdobyły niewielką przewagę. Początek drugiej połowy to piękne akcje Reszelanek i w 41. minucie było już 20:12, to ostudziło nieco przeciwniczki i można było wprowadzić do gry zmienniczki, które spokojnie utrzymały wynik do końca.

W tym meczu znakomicie spisała się nasza najlepsza snajperka – Aleksandra Wysocka , zdobywając 12 bramek oraz bramkarka Aneta Chodań, która popisała się kilkoma efektownymi interwencjami w sytuacji „ sam na sam".

W następnym meczu TOR Dobrzeń Wielki uległ gospodyniom turnieju 20:22.

W kolejnym spotkaniu Reszelanki stanęły do walki z reprezentacją Dobrzenia (zaplecze I Ligi). W tym meczu Orliczki miały komfort - mogły sobie pozwolić nawet na niewielką porażkę..., ale oczywiście o przegranej nie było mowy, chciały z kompletem zwycięstw zakończyć zawody. Nie było łatwo, Ola Wysocka była kryta indywidualnie, rywalki walczyły o wszystko... Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:10, ale przeciwniczki nie odpuściły - w 45. min. gry zbliżyły się na jedną bramkę 22:21 i zrobiło się bardzo nerwowo. Orliczki kilkakrotnie grały w osłabieniu (kary za faule), mimo to zdobyły przewagę (w 55. minucie było 24:21). Dwie minuty później ponownie straciły dwie bramki (24:23), jednakże kolejne trafienia Ady Wardy i Oli Wysockiej ustalają wynik 26:23 i eksplozja radości- złote medale Mistrzostw Polski LZS dla Reszla!

W tym meczu znakomicie zaprezentowała się bramkarka Natalia Rudyk.

Klasyfikacja końcowa:

• I miejsce- LUKS Orlik Reszel
  • II miejsce- LZS Koźmin Wielkopolski
  • III miejsce- TOR Dobrzeń Wielki

KS Dąbrowa Białostocka nie dojechała na zawody.

Wyróżnienia indywidualne otrzymały:

• w kategorii: najskuteczniejsza zawodniczka - Aleksandra Wysocka - Orlik Reszel
  • w kategorii: najlepsza bramkarka - Aneta Chodań - Orlik Reszel
  • w kategorii: najlepsza zawodniczka - Karolina Pabich - Koźmin Wielkopolski.

Trzonem reprezentacji były uczennice Zespołu Szkół w Reszlu.
Zespół reprezentowały: Natalia Rudyk (bramkarka/ kapitan), Aneta Chodań (bramkarka), Aleksandra Pyrczak (1 bramka), Emilia Żokowska (2 bramki), Aleksandra Wysocka (19 bramek), Klaudia Pikała (9 bramek), Natalia Zięba ( 4 bramki), Adrianna Warda (9 bramki), Natalia Papierzyńska (7 bramek), Paulina Siwik (3 bramki), Anna Staniszewska (1 bramka), Agata Pikulska, Melania Bykowska.

Trenerem drużyny była p. Teresa Doborzyńska, zaś kierownikiem p. Kazimierz Doborzyński.

opublikowano: 2013-12-04, © Teresa Doborzyńska,