Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - lekkoatletyka

POWR?T KR?LOWEJ....

POWRÓT KRÓLOWEJ....

Wraz z wiosną wróciła na boiska i stadiony "KRÓLOWA SPORTU" - lekkoatletyka. W dniu 28 kwietnia 2006 r. na Stadionie Miejskim w Reszlu odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Gminy w czwórboju lekkoatletycznym. Organizatorem zawodów była Gminnej Administracji Szkół i Sportu w Reszlu wraz z nauczycielami wychowania fizycznego SP 3: Wiesławą Cieślikowską, Zbigniewem Dzięciołem, Mariuszem Jałoszewskim, Wojciechem Jałoszewskim i Grzegorzem Baten.

W zawodach wystartowali najlepsi nasi lekkoatleci. Bardzo dobrze zaprezentowały się dziewczęta z Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu.

3. Dominika Piskosz 2:03,1
Wśród chłopców zdecydowanie najlepszym zawodnikiem był Karol Zalewski. Wygrał wszystkie cztery konkurencje. Najlepsza dziesiątka:

3. Piotr Wojtczak 3:32,9

Reszelskie szkoły mają duże tradycje i osiągnięcia w tej dyscyplinie sportu. Szczególnie Szkoła Podstawowa nr 3 w Reszlu. Przypomnijmy najważniejsze osiągnięcia z lat ubiegłych na szczeblu wojewódzkim:

1. 1973r. -III miejsce drużynowo (dziewczęta + chłopcy),
  2. 2003r. - IV miejsce chłopcy,
  3. 2004r. - IV miejsce chłopcy,
  4. 2004r. - IV miejsce dziewczęta,
  5. 2005r. - II miejsce dziewczęta,

W 2005 r. wieloboistki zakwalifikowały się na Mistrzostwa Polski, które odbyły się w Pile. Szkoła Podstawowa w kategorii dziewcząt zajęła 25 miejsce w Polsce. Marlena Hryczuk w rzucie piłeczka palantową wynikiem 50 metrów zajęła II miejsce zdobywając srebrny medal Mistrzostw Polski. Drużyna występowała w składzie: Marlena Hryczuk, Agnieszka Jałoszewska, Marta Jałoszewska, Zuzanna Pesel, Agnieszka Pietuszko i Magda Subocz.
Osiągały wyniki:

Imię i nazwisko Bieg na dyst. 60 m(s) Skok w dal(m) Rzut piłeczka palantowa(m) Bieg na dyst. 600 m(min)
Marlena Hryczuk 9,1 4,22 50,0 2:07,91
Agnieszka Jałoszewska 9,1 4,21 47,5 1:51,02
Marta Jałoszewska 8,8 4,21 36,5 1:54,76
Zuzanna Pesel 9,2 4,17 48,0 1:52,87
Agnieszka Pietuszko 9,2 4,28 46,0 1:56,95
Magda Subocz 9,2 4,28 44,5 2:00,72

Wyłonionej reprezentacji gminy życzymy powodzenia w zawodach powiatowych i zakwalifikowania się do zawodów rangi wojewódzkiej, a nawet Mistrzostw Polski.

opublikowano: 2006-05-06, © Grzegorz Baten,

7889

ostatnie artykuły z tego działu:

Marlena Hryczuk zdobyła srebrny medal na Mistrzostwach Polski w rzucie piłeczką palantową – 50 metrów
 i Agnieska  Jałoszewska fot.Grzegorz Baten
Po powrocie z Piły z Mistrzostw Polski 2006. Od lewej Magda Subocz, Agnieszka Pietuszko, Marta Jałoszewska, Marlena Hryczuk, Zuzanna Pesel i Agnieska Jałoszewska
Po powrocie z Piły z Mistrzostw Polski. Dziewczeta z trenerem - Grzegorzem Baten fot.Grzegorz Baten