Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - piłka ręczna

Pi?karki R?czne przywioz?y "Z?oto"

7.06.06 (środa) w Elblągu odbył się Finał Mistrzostw Województwa Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej dziewcząt.

W pierwszym meczu spotkały się piłkarki Zespołu Szkół Turystyczno Hotelarskich

i Zespołu Szkół im. Macieja Rataja w Reszlu.

Zawodniczki z "Rolka" przystąpiły do gry bardzo zmotywowane i skoncentrowane -zwłaszcza, że w drużynie Elbląskiej występowały trzy zawodniczki trenujące w ekstraklasie - EB Start.

Od początku Reszelanki objęły prowadzenie i nie oddały go ani na chwilę w końcówce pierwszej połowy przewaga Rolka była już bardzo wyraźna 15 : 8 druga połowa to wspaniałe akcje bardzo dobrze dysponowanych skrzydłowych i w efekcie wynik spotkania 28 : 17!

• Kinga Tomaszewska, Paula Żoch, Małgosia Rębowska - po 1

W drugim meczu spotkały się dwie drużyny Elbląskie - wygrały faworytki - IV LO różnicą 4 bramek.

Mecz o I miejsce to pojedynek IV LO Elbląg z Zespołem Szkół Reszel. Warto dodać, że wśród zawodniczek Elbląskiej "Czwórki" są dwie reprezentantki Polski Juniorek Młodszych.

Od pierwszego gwizdka mecz był bardzo zacięty - bardzo zdecydowana i twarda obrona, walka o każdą piłkę, nieustępliwość z obydwu stron i nieznaczna przewaga gospodyń po pierwszej połowie 7: 5. W drugiej części meczu pełna mobilizacja zawodniczek z Reszla - wspaniała, ambitna walka przynosi efekty w 32 minucie meczu Reszelanki doprowadzają do remisu 11: 11, a potem do końca - bramka za bramkę. Dziewczęta wiedzą, że remis daje I miejsce szkole Reszelskiej. Końcówka meczu przynosi nieprawdopodobne emocje - jest remis 14 : 14 i półtorej minuty do końca - czy uda się do końca utrzymać przy piłce, czy nie popełnimy błędu, czy zawodniczki wytrzymają psychicznie?

- Wytrzymały! mecz zakończył się remisem i Reszelanki zostają Mistrzyniami Województwa Szkół Średnich na rok szkolny 2005/2006

Chyba niewiele osób w to wierzyło - Elbląg to przecież największy i najsilniejszy ośrodek piłki ręcznej w naszym województwie, a jednak dziewczęta z maleńkiego miasteczka okazały się najlepsze w tym roku.

Kinga Tomaszewska - 5
Ewa Rudyk - 4
Joanna Bałdyga i Iwona Kowalczyk po 2
Alicja Kruszewicz - 1
Grały Ewa Perłowska, Marta Romanowska, Katarzyna Prusinowska, Paula Żoch, Małgorzata Grzelak, Małgorzata Rębowska.
Kapitanem drużyny jest Ewa Perłowska
Trenerem - Teresa Doborzyńska

W tym miejscu należy dodać, że piłkarki ręczne z Reszelskiego "Rolka" trenujące pod okiem p. Teresy Doborzyńskiej po raz pierwszy zdobyły Mistrzostwo Województwa Szkół Średnich w 1986 roku i przez 20 lat zawsze walczyły w Finałach i zawsze zdobywały medale - wielokrotnie z ł o t e !

Tegoroczny sukces cieszy więc szczególnie. Zawodniczki i Trenerzy w szczególny sposób dziękują firmie Mebel Plast S.A., która od wielu lat wspiera działalność tej drużyny.

opublikowano: 2006-06-10, © Teresa Doborzyńska,