Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - piłka ręczna

SUKCES RESZELANEK NA ĆWIERĆFINAŁACH MISTRZOSTW POLSKI JUNIOREK MŁODSZYCH W PIŁCE RĘCZNEJ

W dniach 15-17.04.2011 r. odbyły się Ćwierćfinały Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych (17 lat i młodsze).

Reprezentantki LUKS „Orlik” Reszel – mistrz województwa warmińsko- mazurskiego trafiły do grupy „A” , gdzie obok MTS Kwidzyn – mistrz województwa pomorskiego – gospodarz turnieju, MKS Zagłębie Lubin – v-ce mistrz województwa dolnośląskiego, MUKS„Lider” Świebodzin – v-ce mistrz województwa lubuskiego walczyły o awans do turnieju półfinałowego.

W pierwszym meczu dnia Reszelanki rozegrały znakomite spotkanie z Zagłębiem Lubin. Rywalki do 18 minuty nawiązały walkę (11 : 9), potem nastąpiła wyraźna dominacja naszych szczypiornistek i pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 21 : 13. W drugiej części spotkania Orliczki kontrolowały grę zwiększając swoją przewagę – wynik końcowy 40 : 26.

W drugim meczu – MTS Kwidzyn rozgromił MUKS Lider Świebodzin 55 : 31 (26 : 15).

Następnego dnia bardzo ważny mecz – mecz ostatniej szansy dla Świebodzina i decydujący o awansie naszej drużyny. Jak było do przewidzenia emocje wzięły górę, mnóstwo błędów z jednej i drugiej strony, rywalki postawiły wszystko na jedną kartę, grały bardzo ostro, a nawet brutalne (10 kar w tym dwie czerwone kartki). Pierwszą połowę wygrały Reszelanki 18:15, w drugiej odsłonie gra była bardziej wyrównana, jeszcze w 50 minucie udało się zdobyć czterobramkową przewagę (29:25), ale kilka błędów i przeciwniczki wyszły na prowadzenie, końcówka meczu była dramatyczna, ale lepsze okazały się nasze zawodniczki wygrywając jedną bramką 32 : 31. A potem już tylko radość z awansu.

Następnie MTS Kwidzyn zwyciężył Zagłębie Lubin 35 : 30 (17:14).

W ostatnim dniu zawodów Zagłębie Lubin pokonało MUKS Świebodzin 23:18, a Orliczki wysoko przegrały z MTS Kwidzyn 29:44 (12:22).