Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - lekkoatletyka

Srebrni Medali?ci w Czw?rboju.

W dniu 05 czerwca 2006 r. na stadionie lekkoatletycznym w Olsztynie odbył się finał województwa warmińsko-mazurskiego w czwórboju lekkoatletycznym chłopców i dziewcząt.

Uczestnikami finałów było po 16 najlepszych szkół podstawowych w kategorii dziewcząt i chłopców.

Drużyna chłopców z SP nr 3 w Reszlu zajęła drugie miejsce drużynowo w województwie powtarzając ubiegłoroczny sukces dziewcząt.

Wszyscy zawodnicy otrzymały srebrne medale. Najlepiej punktującym zawodnikiem był Karol Zalewski, który zdobył cztery medale indywidualnie:

• złoty medal w wieloboju (60m, 1000m, skok w dal, rzut piłeczką palantową)
  • złoty medal w skoku w dal
  • srebrne medale w biegu na 60m i w rzucie piłeczką palantową

Na medalowym miejscu znalazł się również Jacek Kiliszewski, zdobywając brąz w rzucie piłeczką palantową.

Drużyna z SP 3 wystąpiła w następującym składzie: Karol Zalewski, Michał Głuch, Piotr Wojtczak, Mateusz Kuszczak, Dawid Szluma, Jacek Kiliszewski.

Dziewczęta z SP 3 zajęły czwarte miejsce i były o krok od zdobycia medalu, jednak zabrakło im tylko 2 punktów.

opublikowano: 2006-06-08, © Mariusz Jałoszewski,