Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - lekkoatletyka

Sukces lekkoatletów z Gimnazjum nr 1 w Reszlu

19 maja na stadionie AZS UWM w Olsztynie odbyły się Mistrzostwa Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS w Lekkiej Atletyce. Startowała w nich reprezentacja Gimnazjum Nr 1w Reszlu, która rywalizacji gmin zajęła III miejsce.

Reszelanie w punktacji łącznej zdobyli 136,5 pkt. Zostali pokonani przez Jeziorany (156 pkt.) i Lubawę (229 pkt.). Wynik mógłby być zdecydowanie lepszy gdyby nie dyskwalifikacja sztafety dziewcząt 4 x 100m. Dziewczęta były mocno rozgoryczone, gdyż nie czuły się winne błędu. Sztafeta została rozstawiona na pierwszym torze. Gdy okazało się, że tor drugi jest wolny, sędzia na starcie kazał reszelance przesunąć się. Niestety pozostałe zmiany nie zostały o tym fakcie powiadomione i zawodniczki ukończyły bieg na torze pierwszym.

Na sukces gimnazjalistów złożyły się cztery brązowe medale wywalczone przez Adriannę Grabowską w biegu na 100m (13,70), Dominikę Piskosz w skoku w dal (462), Agatę Rudzińską w rzucie oszczepem (24,53) i Joela Zaborowskiego w biegu na 300m (40,41) oraz punktowane miejsca:

• Czwarte - Adrianna Grabowska (300m), Agata Rudzińska (skok wzwyż), Bartłomiej Reszka (skok wzwyż)