Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - piłka nożna - amatorzy

TURNIEJ RODZINNY

5.06.2011 r. na boisku „Orlik 2012” przy ul. Kolejowej w Reszlu odbył się Turniej Rodzinny w piłkę nożną o Puchar Burmistrza Reszla. Organizatorem turnieju była GASiS w Reszlu przy współpracy z MOK w Reszlu oraz RKS „Orlęta” Reszel. W turnieju udział wzięło 8 rodzin Państwa: Pikała, Jałoszewskich, Romańczuk, Wypyszczak, Pawlak, Pyrczak, Maksymiuk, Sędeckich. Turniej rozgrywano systemem do dwóch przegranych w czasie 1 x 10 min.

Sędziami turnieju byli zawodnicy „Orląt” Mateusz Zaleśkiewicz oraz Damian Schwesig. Mimo upalnego popołudnia wszystkie mecze były bardzo zacięte. Nie obyło się także bez gorącego dopingu bliskich swoich rodzin. W finale turnieju spotkały się rodziny Państwa Romańczuk i Pikała. Po wyrównanej walce o jedna bramkę lepsza okazała się rodzina Państwa Romańczuk zwyciężając 2 : 1. III miejsce w turnieju zajęła rodzina Państwa Pawlak, która pokonała rodzinę Państwa Wypyszczak 3 : 1. Na zakończenie turnieju dyplomy wszystkim drużynom oraz puchary dla drużyn, które zajęły miejsca I – III wręczył z-ca Burmistrz Reszla Pan Jarosław Pieniak.

Zwycięska drużyna wystąpiła w składzie: Paweł Romańczuk, Rafał Romańczuk, Marek Jankiewicz, Kamil Jankiewicz, Andrzej Jankiewicz, Mateusz Kozoń, Kamil Zawadzki, Łukasz Pyrzak