Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - piłka ręczna

UDANY DEBIUT MŁODZICZEK

Od drugiej kolejki (w pierwszej pauzowały) rozpoczęły rozgrywki w lidze wojewódzkiej młodziczek zawodniczki LUKS Orlik Reszel. Dla podopiecznych Urszuli Bogdańskiej, którą pod nieobecność w meczu zastąpiła Teresa Doborzyńska, był to pierwszy mecz ligowy, wcześniej dziewczęta grały tylko w rozgrywkach szkolnych. Rywalkami orliczek była drużyna Truso I Elbląg. Reszelanki przystąpiły do meczu z dużym respektem i obawami, ale już pierwsze akcje pokazały, że rywalki nie są takie groźne. Do szóstej minuty trwała wyrównana gra, lecz skuteczne kontry w wykonaniu Igi Wicińskiej i Kornelii Małeckiej wyprowadziły zespół Orlika na prowadzenie, które systematycznie powiększały. Pierwsza połowa meczu zakończyła się wynikiem 13:7. W drugiej, odsłonie elblążanki próbowały odrobić straty, lecz rzadko mogły sforsować obronę i pokonać doskonale spisującą się w bramce Wiolettę Pająk. Na dziesięć rzutów karnych w wykonaniu zawodniczek Truso, tylko 4 okazały się skuteczne. Ostatecznie mecz zakończył się wysoką wygraną Orlika 31:16. W następnej kolejce Reszelanki zmierzą się z Truso II Elbląg.

LUKS Orlik Reszel – MKS Truso I Elbląg 31:16 (13:7)

Skład zespołu: Wioletta Pająk, Natalia Szewczyk (1), Aleksandra Szykowska (2), Andżelika Andrzejewska (1), Wiktoria Wasilewska (5), Iga Wicińska (8), Kornelia Małecka (9), Laura Kalecińska (3), Magda Kwiatkowska (2), Katarzyna Jeziorek, Weronika Smyk, Małgorzata Mazurowska, Małgorzata Kietlińska i Paulina Sędecka.

opublikowano: 2013-11-25, © Jarosław Pieniak,