Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe:

Restauracja Rycerska

Reszel - Imprezy masowe, koncerty

WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY w RESZLU

Już w niedzielę 11 stycznia 2009 roku na ulice w całej Polsce jak również w Reszlu wyjdą wolontariusze, którzy będą zbierać pieniądze w ramach XVII Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W tym roku zbieramy pieniądze na wczesne wykrywanie nowotworów u dzieci. Każdego roku w naszym kraju wykrywa się około 1200 nowotworów u osób do 18 roku życia. Wiele osób jednak umiera, gdyby choroba rozpoznana była wcześniej byłaby szansa na życie. WOŚP chce udzielić wsparcia w celu wcześniejszego wykrywania nowotworów poprzez zakup sprzętu diagnostycznego tzw. Ultrasonografów (3 na każde województwo). Chce również udzielić wsparcia 18 ośrodkom onkologii i hematologii dziecięcej celu uzupełnienia aparatury diagnostycznej i leczniczej. Idea jest jak zawsze piękna. W tym dniu otwierają się nasze serca i portfele.

Myślę, że mieszkańcy Reszla wspomogą akcję. Już od wczesnych godzin porannych osoby udające się do kościoła i nie tylko, spotkają w mieście wolontariuszy, którzy będą mieli zieloną orkiestrową puszkę oraz identyfikator ze zdjęciem, pieczątką WOŚP, imieniem i nazwiskiem wolontariusza. Bycie wolontariuszem jest dobrowolne i wyraża się chęcią i odpowiedzialnością, nie zważa się na mróz. To impreza dla tych co kochają adrenalinę i przygody, a przede wszystkim chcą pomagać. W Reszlu takich osób będzie pięć oraz cztery osoby wspomagające rozdające serduszka.

Wspierajcie tych młodych ludzi, bo poświęcają swój czas aby pomóc dzieciom z chorobami onkologicznymi. Zawsze finałowi WOŚP towarzyszą różne inicjatywy i przedsięwzięcia. MOK w Reszlu przygotował program na popołudnie w Hali Sportowej w Gimnazjum, gdzie odbędą się pokazy taneczne i koncerty muzyczne. Całość rozpocznie ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom Plebiscytu na najpopularniejszego sportowca gminy Reszel.

Może ktoś jeszcze chciałby w jakiś sposób wspomóc naszą wspólną akcję to zapraszamy, wolontariuszem się jest z potrzeby serca ( na przyszłość jeżeli ktoś chciałby zostać wolontariuszem zbierającym pieniążki to powinien się zgłosić do nas najpóźniej na początku listopada). Wszystko cokolwiek robimy w tym dniu jest na zasadzie wolontariatu.

Światełko do nieba

Mamy jeszcze jedną wielką niespodziankę otóż reszelscy strażacy z OSP przygotowują tradycyjne już światełko do nieba, które odbędzie się w tym dniu pod Ratuszem. W związku z tym, że jest to wspólna akcja i chcemy aby było niecodziennie, to zapraszamy wszystkich chętnych do zakupu fajerwerków i ich przyniesieniu pod Ratusz. Tam możemy powierzyć je strażakom. Liczymy, że dołączą się też prywatni sponsorzy. Pamiętając, iż używanie ich w inny dzień niż 31 grudnia jest zakazane prawnie, chyba ,że mamy odpowiednie zezwolenie, o które strażacy się postarali. Dzieci, aby było bezpiecznie, mogą przynieść zimne ognie. Czekamy już od 19.30 by równo o 20.00 wystartować. Przypominamy, że światełko do nieba to wysyłanie sygnałów do tych, których z nami nie ma. To symbol naszego połączenia z nimi.

Zapraszamy i liczymy na wspólną hojność.

REKLAMA

opublikowano: 2009-01-08, © Beata Kilanowska,

48

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
WIELKA ORKIESTRA ŚWIĄTECZNEJ POMOCY
fot. Organizatorzy