Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - lekkoatletyka

WIELOBOISTKI Z TR?JKI NA PODIUM

Jak co roku w czerwcu na stadionie lekkoatletycznym Uniwersytetu W-M w Olsztynie odbyła się rywalizacja w czwórboju lekkoatletycznym dla najlepszych szkół podstawowych województwa warmińsko - mazurskiego w kategorii dziewcząt i chłopców.

W tym roku do finałów wojewódzkich zakwalifikowały się dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. SP3 w Reszlu wystąpił w następującym składzie:

1. Magda Subocz,
  2. Dominika Piskosz,
  3. Emilia Żokowska,
  4. Halina Węglarska,
  5. Lucyna Trzczak,
  6. Marta Mieszkowska.

Najlepiej indywidualnie w Naszym zespole zaprezentowała się Magda Subocz, która w punktacji generalnej zdobyła 322pkt zajęła III miejsce otrzymując piękną statuetkę. W skoku w dal Magda uzyskała wynik 4,66(rekord szkoły ), był to drugi wynik zawodów, za który otrzymała srebrny medal. Bardzo dobrze zaprezentowała się Dominika Piskosz, która wygrała bieg na dystansie 600 m wynikiem 1:52,01 otrzymała za to osiągnięcie złoty medal. Najszybszą w naszym zespole, drugą w całych zawodach była Emilia Żokowska. W biegu na dystansie 60 m uzyskała czas 8,84 zdobyła srebrny medal.

W punktacji generalnej w kategorii dziewcząt uczennice SP3 zajęły III miejsce i otrzymały brązowe medale. Jest to czwarty medal w historii Szkoły Podstawowej nr 3 w Reszlu. Wszyscy występujący uczniowi podczas finałów otrzymali od sponsora t-shirt, nauczyciele polary z logo SZS.

Osiągnięty wynik dziewcząt jest wspólnym sukcesem pracujący na co dzień w SP3 nauczycieli wychowania fizycznego: Grzegorza Baten, Wiesławy Cieślikowskej i Zbigniewa Dzięcioła. Dziewczęta w czasie zawodów wystąpiły pod opieką n-l w-f Grzegorza Baten.

opublikowano: 2007-06-06, © Grzegorz Baten,