Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy z początkiem sierpnia panują upały, to zima długo trzyma kożuch biały.Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje

Restauracja Rycerska

Reszel - Wydarzenia_szkolne

Na lodowisku

Klasy trzecie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Reszlu w poszukiwaniu sportów zimowych udały się 15 stycznia 2020 roku do Kętrzyna. Tam oczywiście znalazły lód na lodowisku miejskim. Kilkoro dzieci miało swoje łyżwy, a reszta uczniów skorzystała z wypożyczalni na miejscu. To już był nie pierwszy wyjazd na lodowisko w klasach I-III. W poprzednich latach kilkakrotnie wyjeżdżaliśmy, aby nauczyć się tej dyscypliny sportu.

Nauka jazdy na łyżwach nie jest wcale taka trudna, jak mogłoby się to wydawać. Oczywiście zaczynając jeździć trzeba mieć świadomość, że skoki i piruety wykonywane z gracją i lekkością przez zawodowych łyżwiarzy, to owoc wielu lat żmudnych ćwiczeń i treningów.

Nam wystarczyły do pomocy pingwinki i kilka prostych zasad, które przypomnieliśmy sobie przed wejściem na taflę lodowiska. Nie warto bać się osób przejeżdżających obok, zazwyczaj one umieją już jeździć i ominą nas w bezpiecznej odległości. Zabawa na lodowisku była doskonała.

REKLAMA

opublikowano: 2020-01-15, © Krystyna Bujnowska,

1075

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy
fot. Organizatorzy