Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - tenis stołowy

Zwycięstwo tenisistów Motoklubu Reszel w rozgrywkach III ligi.

Kolejne zwycięstwo tenisistów stołowych Motoklubu Reszel w rozgrywkach III ligi

W rozegranym 4 marca meczu III ligi tenisa stołowego regionu warmińsko-mazurskiego, zawodnicy Motoklubu Reszel pokonali u siebie zespół UKS 3-I Strefa Gołdap wynikiem 8:5.

Spotkanie odbyło się w przyśpieszonym terminie (wg terminarza 25.03) na prośbę klubu z Gołdapi.

4. Nowicki Jan

Pierwsza tura pojedynków zakończyła się wynikiem 2:2. Krzyżewski Mateusz przegrał z Wesołowskim 0:3, Krzyżewski Wojtek wygrał z Popławską 3:0; Krzyżewski Wiesław przegrał z Wikarskim 0:3 a Nowicki wygrał z Kuziakiem 3:0.

Druga tura to pojedynki deblowe. I tu również zespoły podzieliły się punktami: debel Krzyżewski Wiesław/Krzyżewski Wojtek wygrali z parą Popławska/Kuziak 3:0 a debel Nowicki/Krzyżewski Mateusz przegrał 0:3 z parą Wesołowski/Wikarski. Stan meczu 3:3.

Trzecia tura to siedem pojedynków. Punkty dla Motoklubu zdobyli: Krzyżewski Mateusz-2, Krzyżewski Wojtek, Krzyżewski Wiesław i Nowicki po jednym.

Wynik 8:5 dla Motoklubu i koniec meczu.

Najładniejszą i zarazem najbardziej zaciętą walką meczu, był 5-setowy pojedynek Krzyżewski Wiesław - Kuziak Maciej. Pierwszego seta wygrał Krzyżewski 12:10, drugiego Kuziak 11:7, trzeciego Krzyżewski 11:7, a czwartego Kuziak 11:5. O wyniku końcowym zadecydował piąty set. Walka była bardzo zacieta i wyrównana. Obydwaj zawodnicy grali ofensywnie, cofając się do obrony tylko w wyjątkowych sytuacjach. Dominowały atakujące topspiny i kontrujące bloki. Zawodnicy dostarczyli również emocji efektownymi forhendowymi zbiciami i obronnymi lo

bami. Piąty, decydujący set zakończył się ostatecznie "na przewagach" zwycięstwem Krzyżewskiego 16:14.

Tenisiści Gołdapi byli faworytami spotkania - wygrali wszystkie poprzednie pojedynki z zespołem Motoklubu - tym razem jednak musieli ulec naszym zawodnikom.

Bilans meczowy Motoklubu Reszel w drugiej rundzie rozgrywek to dwa zwycięstwa, jeden remis i dwie porażki i jest to lepszy wynik niż w poprzednim sezonie, kiedy to nasz zespół zadebiutował w rozgrywkach III ligi tenisa stołowego.

Jak widać praca na treningach i udział w turniejach przynoszą wymierne efekty. Najbliższe spotkanie jest na wyjeździe. Zespół Motoklubu zmierzy się 18 marca z MKS "Mrągowia" Mrągowo.

opublikowano: 2007-03-05, © Mirosław Dulko,