Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - piłka nożna - amatorzy

II MIĘDZYZAKŁADOWY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

W niedzielne popołudnie 18 września na boisku „Orlika 2012” przy ul. Kolejowej w Reszlu odbyła się II edycja międzyzakładowego turnieju piłki nożnej drużyn 6 osobowych (5+1). Organizatorem turnieju była GASiS w Reszlu przy współpracy z „Orlikiem 2012”. Celem turnieju była integracja oraz zapewnienie aktywnego sposobu spędzenia wolnego czasu mieszkańcom Reszla.

W turnieju udział wzięło 6 drużyn reprezentujących reszelskie firmy z Reszla: REMA S.A., MEBELPLAST S.A., kupcy reszelscy występujący pod patronatem firmy MŁYNOMAG SP.J., ZAMEK Reszel, DOM I REKREACJA Sp. Z O.O., GMINA RESZEL. Turniej rozgrywano systemem grupowym w czasie 2 x 10 min. Zwycięzcy grup grali o zwycięstwo w turnieju a drużyny, które zajęły miejsca drugie i trzecie w grupach grały o pozostałe miejsca w klasyfikacji końcowej turnieju.

Wynik oraz końcowe miejsce w turnieju nie był w tym dniu najważniejsze. Turniej był przede wszystkim dobrą zabawą oraz formą spędzenia wolnego czasu nie tylko dla zawodników uczestniczących w turnieju, ale również dla licznie przybyłych kibiców.

W meczu finałowym turnieju spotkały się drużyny, MŁYNOMAGU oraz DOMU I REKREACJI. Po zaciętym spotkaniu lepszy okazał się MŁYNOMAG, który po bramce Kamila Jankiewicza pokonał DOM I REKREACJĘ 1 : 0.

Wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe puchary. Wybrano także najlepszych zawodników turnieju. Najlepszym bramkarzem został Krystian Wójcik (MŁYNOMAG) a najwszechstronniejszym zawodnikiem został Karol Pieksza (DOM I REKREACJA).