Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Suchemu kwietniowi chłop się nie raduje, bo kwiecień mokry dobry rok zwiastuje

Reszel - piłka nożna - amatorzy

„Mała Piłkarska Kadra Czeka 2012”

Dnia 05.06.2012 r. na boisku „Orlik 2012” w Reszlu przy ul. Kolejowej odbył się Finał Wojewódzkiego Turnieju LZS "Mała Piłkarska Kadra Czeka 2012”. Organizatorem zawodów było W-M Z LZS w Olsztynie przy współpracy z Gminną Administracją Szkół i Sportu w Reszlu. W turnieju udział wzięły cztery drużyny: Gmina Reszel, którą reprezentowała Szkoła Podstawowa Nr 3 w Reszlu, LUKS „Sokół” Biała Piska, LUKS „Iskra” Narzym” i LZS Świątki. Turniej rozgrywano systemem „każdy z każdym” w czasie 2x10 min.

Drużyny przywitał i turniej otworzył V-ce Burmistrz Reszla Pan Jarosław Pieniak. Turniej był bardzo zacięty i emocjonujący. Świadczy o tym fakt, że trzy drużyny turnieju miały ta samą ilość pkt. i o końcowej klasyfikacji decydowała tzw. „mała tabelka” pomiędzy tymi drużynami.

Bardzo dobrze rozpoczęli turniej chłopcy z SP 3 w Reszlu pokonując w meczu otwarcia LUKS „Sokół” Biała Piska 4:2. Jednak w kolejnych meczach nie było już tak dobrze. Drużyna z Reszla przegrała kolejne dwa mecze 3:1 z Narzymiem i 2:1 ze Świątkami, zajmując ostatecznie III miejsce w województwie. Zwycięzcą turnieju została drużyna z LZS Świątki, która wygrała wszystkie swoje mecze i tym samym awansowała do turnieju ogólnopolskiego, który zostanie rozegrany w Opolu.

Na zakończenie turnieju wszystkie drużyny otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary a drużyny z miejsc I-III otrzymały dodatkowo pamiątkowe medale. Wyróżniono najlepszych zawodników turnieju, którzy otrzymali pamiątkowe statuetki. Najlepszym zawodnikiem został Krzysztof Wrzosek ze Świątek a najlepszym bramkarzem został Dawid Arczewski z Narzymia. Nagrody i wyróżnienia wręczał sekretarz W-M Z LZS w Olsztynie Pan Marek Jaczun. Fundatorem nagród było W-M Z LZS w Olsztynie.