Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy w maju śnieg pada, suszę zapowiada.
Grzmot w maju nie szkodzi, sad dobrze obrodzi.

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Jak wybrać odpowiednie żaluzje poziome?

Jeśli decydujesz się na zamontowanie żaluzji poziomych w oknach, wówczas – niezależnie od tego, czy chcesz umieścić je w salonie, biurze czy kuchni – stajesz przed wyborem: drewniane czy aluminiowe? Pomożemy w podjęciu wyboru! Przeczytaj i dowiedz się, jakie są wady oraz zalety żaluzji poziomych oraz jak dobrać najlepsze dla siebie.

Co cechuje żaluzje poziome?

Niezależnie od tego, czy decydujesz się na poziome żaluzje drewniane czy aluminiowe, ich cechy są takie same. Składają się z listew zwisających na sobie i mocuje się je do okna przy zastosowaniu specjalnej szyny. Umieszczono w niej mechanizm, dzięki któremu pociągnięcie za sznurek sprawia, że zmieniają swoje położenie. Umożliwia to regulację ilości światła wpadającego do wnętrza. Dlatego dzięki żaluzjom nie musisz montować karnisza, ani też wieszać firanek i zasłon.

Żaluzje wewnętrzne mogą być wykonane na wymiar, dzięki czemu będą pasować do okna niezależnie od jego wielkości oraz kształtu. Z zamówieniem takich dopasowanych nie będzie problemu – ich produkcją zajmuje się polska firma Karnix, a znajdziesz je pod tym adresem: https://www.karnix.pl/zaluzje-okienne.html.

A czy żaluzje poziome mają wady? Jedyną, jaką można wskazać, jest konserwacja. Każda z listew gromadzi kurz, musi być zatem z niego czyszczona. Przy dużych żaluzjach jest to dość czasochłonne zajęcie. Na szczęście wystarczy wykonać je raz na jakiś czas.

Jak wybrać żaluzję do pomieszczenia?

Żaluzje okienne Karnix dostępne są w dwóch wersjach, różniących się materiałem produkcji. Może być nim drewno lub aluminium. Który wybrać? To zależy od wystroju dominującego w pomieszczeniu. Żaluzje drewniane pasują przede wszystkim do pomieszczeń w stylu klasycznym, retro, skandynawskim, glamour i rustykalnym. Wnoszą do wnętrza ciepło i przytulność.

Z kolei żaluzje aluminiowe doskonale nadają się do pomieszczeń nowoczesnych, minimalistycznych, industrialnych oraz loftowych. Nie tylko wpisują się w tę aranżację, ale również mogą stanowić podkreślający je element.

Niezależnie od materiału wykonania, żaluzje wewnętrzne należy dobrać kolorystycznie do dominującej barwy. Tu można postawić zarówno na komponujące się ze ścianami – np. białe żaluzje aluminiowe przy białych ścianach – lub wręcz przeciwnie, postawić na kontrast, jak czarne żaluzje odcinające się estetycznie od jasnych ścian.

Ostatnim kryterium wyboru będą oczywiście rozmiary żaluzji. Tutaj również warto polecić Karnix, ponieważ producent ten oferuje szeroki wybór żaluzji różniących się gabarytami. A jeśli masz nietypowych rozmiarów okno lub drzwi balkonowe, Karnix może wykonać idealnie do nich dopasowane.

Dlaczego warto zamawiać żaluzje Karnix?

Wszystkie żaluzje wewnętrzne Karnix to wysoka jakość wykonania przy użyciu solidnych materiałów oraz szeroki wybór wersji kolorystycznych. Dzięki temu możesz wybrać żaluzję poziomą dopasowaną do aranżacji pomieszczenia w sposób, który najlepiej Ci się podoba. Przekonaj się o tym już teraz!

Żaluzje poziome drewniane znajdziesz pod adresem https://www.karnix.pl/zaluzje-drewniane-9870.html, zaś aby zobaczyć aluminiowe, kliknij na link: https://www.karnix.pl/zaluzje-aluminiowe.html.

Uprzedzamy - zaskoczy Cię nie tylko perfekcyjne wykonanie wszystkich propozycji, ale również ich bardzo przystępne ceny!

REKLAMA

opublikowano: 2023-03-17, © materiał zewnętrzny,

2

ostatnie artykuły z tego działu:

freepik.com fot. Źródło
fot. Źródło
freepik.com