Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Lipcowe upały, wrzesień doskonały

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Poradnik dla właścicieli psów: Jak radzić sobie z sierścią i brudem?

Posiadanie psa to prawdziwa radość, ale wiąże się to też z pewnymi wyzwaniami. Jak radzić sobie z brudem mając psa? Jak poradzić sobie z psią sierścią w domu? Poniżej znajdziesz kilka praktycznych wskazówek, które pomogą Ci utrzymać czystość w domu, mimo obecności czworonoga. Zapraszamy do lektury!

Regularne czyszczenie i pielęgnacja sierści

Podstawą utrzymania porządku w domu z futrzastym pupilem jest regularne wczesywanie i pielęgnacja jego sierści. Używaj odpowiednich szczotek, które pomogą usunąć i zanieczyszczenia. Kąpiel psa z kolei powinna odbywać się zgodnie z jego potrzebami, ale pamiętaj, że zbyt częste mycie może przesuszyć skórę psa. Dostosuj zabiegi pielęgnacyjne do swojego ulubieńca. Krótkowłose psy potrzebują innego rodzaju pielęgnacji niż długowłose rasy.

Używanie odpowiednich narzędzi do czyszczenia

Kolejna kwestia to zaopatrzenie się w skuteczne i przydatne akcesoria do sprzątania. Mop ze spryskiwaczem to doskonałe narzędzie do szybkiego i efektywnego czyszczenia podłóg. Dzięki niemu z łatwością usuniesz sierść, a także brud, który Twój pies przyniósł ze spaceru. Nie musisz wkładać wiele wysiłku w to, aby Twoje posadzki czy panele lśniły czystością!

Regularne sprzątanie

Systematyczne sprzątanie to kolejna zasada, o której nie możemy zapomnieć. Pamiętaj, że im częściej sprzątasz, tym mniej pracy będziesz mieć później. Obejmuje to nie tylko podłogi, ale również meble i tekstylia, na których Twój pies lubi się kłaść. Warto co kilka dni usuwać z nich sierść np. za pomocą specjalnych rolek z klejącą warstwą czy też gumowej szczotki. Jeżeli decydujesz się na pranie legowiska czy koca pupila, usuń uprzednio jak najwięcej sierści z materiału. Dzięki temu unikniesz zatkania filtra w pralce.

Zakup specjalistycznych akcesoriów dla psa

Na rynku dostępne są różne akcesoria dla psów, które pomagają zminimalizować ilość brudu i sierści w domu. Są to między innymi specjalne maty, które zbierają sierść czy pokrowce na meble. Gdy masz bardzo puchatego czworonoga, warto co jakiś czas odwiedzić groomera, który okiełzna nadmiar sierści. Dzięki temu Twój psiak pięknie się prezentuje. Wówczas nie będzie też zostawiał tak sporych ilości sierści, a na przyciętym futerku przyniesie dużo mniej brudu z zewnątrz.

Posiadanie psa to nie tylko wielka radość, ale i odpowiedzialność. Aby nasz dom był zawsze czysty pomimo obecności naszego czworonożnego przyjaciela, warto zainwestować w odpowiednie narzędzia i akcesoria, a także regularnie sprzątać i systematycznie pielęgnować sierść naszego pupila. Pamiętaj, że czystość w domu to nie tylko estetyka, ale przede wszystkim zdrowie nasze i naszego psa.

REKLAMA

opublikowano: 2023-12-27, © materiał zewnętrzny,

360

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny