Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Grudzień to miesiąc zawiły, czasem srogi, czasem miły

Jesteś tu: strona główna < parafia <

Reszel - parafia

W hołdzie Papieżowi Janowi Pawłowi II

"Szukałem was,a teraz przyszliście do mnie
i za to wam dziękuje./Jan Paweł II /

Już niedługo obchodzić będziemy trzecią rocznicę śmierci Jana Pawła II. Z tego też powodu grupa osób, która organizowała spotkania pod figurą Jezusa niosącego Krzyż postanowiła upamiętnić to miejsce i nadać mu symbol miejsca modlitw w intencji Jana Pawła II.

W tym celu chcemy w imieniu mieszkańców miasta Reszla ufundować tablicę ze słowami J.P.II, by złożyć MU hołd.

W innych miastach stawia się pomniki, ale my chcemy zgodnie ze słowami Ojca Świętego: nie stawiajcie mi żadnych pomników, mieć przed oczami Jego słowa, by przypominały nam jak mamy żyć. Uważamy, że przynajmniej w taki sposób możemy podkreślić łączność z Ojcem Świętym J .P. II.

Dlatego zwracamy się do mieszkańców gminy Reszel o dobrowolne datki, które wpłacać można w 

Drukarni " Jumar " u Pana Jerzego Huleckiego.

Każda wpłacająca osoba wpłaconą kwotę podpisuje własnym podpisem. Lista dołączona będzie do ksiąg parafialnych. Jeżeli uda nam się zebrać większą kwotę, to wtedy chcielibyśmy ufundować tablicę z wizerunkiem Ojca Świętego na dzień, w którym zostanie Świętym. Wszyscy na to czekamy. Bardzo liczymy na datki, za które bardzo dziękujemy.

W imieniu Komitetu Organizacyjnego
Beata Kilanowska

REKLAMA

opublikowano: 2008-02-13, © Beata Kilanowska,

237

Komentarze

Szczęść Boże
Serdecznie gratuluje reszelakom, że wpadli na taki piękny pomysł aby uczcić Jana Pawła II i upamiętnić moment śmierci naszego papieża. Pamiętam jak przy Jezusie, który stoi z krzyżem zaraz przed kościołem, zbierało sie młodzież, starsi i dzieci. Do tego miejsca przychodziły również osoby, które w normalnych okolicznosciach nigdy by tam nie przyszły.Dlatego tym bardziej trzeba te miejsce upamiętnić. Cały Chrześcijański Świat trwa obecnie w okresie Wielkiego Posty i porzez wstrzemięźliwość i jałomużne przydgotowuje sie do Paschalnych Świąt. Uważam że reszelanie mają wspaniałą okazje aby zadośćuczynić wartościom, które niesie ze sobą Post. Życzę aby tablica upamiętniająca bliskiego dla nas człowieka stanęła pod Jezusem, o kótrym tak często zapominamy mijając.

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. archiwum MOK
fot. archiwum MOK