Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Jeżeli w św. Piotra w lutym ciepło służy, do Wielkanocy zima czasy swe przedłuży.

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Matura z geografii - na co zwrócić uwagę w czasie przygotowań?

Geografia na maturze to częsty wybór licealistów, ponieważ ten przedmiot otwiera drzwi do wielu kierunków studiów. Dobrze zdany egzamin pozwala dostać się na wymarzoną uczelnię. Ten przedmiot jest też uznawany za łatwy do zdania, ale nie oznacza to, że nie trzeba się do niego przyłożyć - zwłaszcza jeżeli zależy Ci na naprawdę wysokich wynikach. Jak dobrze zdać egzamin z geografii i cieszyć się indeksem? W tym artykule dajemy kilka praktycznych rad maturzystom!

Przed egzaminem sprawdź, co konkretnie trzeba wiedzieć

Pierwszym krokiem przed rozpoczęciem nauki na egzamin z geografii jest poznanie zagadnień egzaminacyjnych. Możesz je znaleźć na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Warto wydrukować sobie listę zagadnień. Nie przejmuj się jednak tym, że jest ich dużo oraz tym, że póki co nie wiesz wiele na ich temat. Będzie czas, aby nadrobić wszystko i uzupełnić braki w wiedzy. W kolejnym kroku zaplanuj naukę na czas do egzaminu. Niezależnie od tego czy zaczynasz we wrześniu, czy w lutym, jeżeli najlepiej wykorzystasz czas pozostały do maja, masz szansę na dobry wynik!

Sposoby na szybką naukę geografii - garść naszych porad

„Oblicza geografii 2” to jeden z tych podręczników do nauki geografii, który zdecydowanie warto mieć w domu. Nawet jeżeli w szkole korzystasz z innej książki, postaraj się wyposażyć się w dodatkowe pomoce naukowe, dzięki którym szybciej przygotujesz się do matury. 

Pomocny jest też Internet. Obecnie na portalach można znaleźć różne podcasty oraz programy naukowe, dzięki którym będziesz się świetnie bawić, a przy okazji również uczyć. Geografia to także dziedzina, która jest też częstym tematem filmów naukowych. Warto je oglądać, gdyż taka forma nauki jest nieco inna niż w szkole, ale może być równie bardzo owocna.

Stawiając na maturę z geografii, warto też sięgać po testy maturalne np. z poprzednich matur. Dawne egzaminy pozwolą Ci się przyzwyczaić do zadań o podobnych formach jak te, które z pewnością zobaczysz na swoim własnym arkuszu już w maju.

Skuteczna nauka geografii - o tym musisz pamiętać

Aby uczyć się szybko i skutecznie, pamiętaj o zdrowych nawykach. Długie siedzenie przed książkami i nauka w nocy nie są najlepszymi pomysłami na zdanie matury z geografii. O wiele lepiej będzie uczyć się w ciągu dnia, a nocą postawić na sen. Ważne, abyś się dobrze wysypiał/-a. Twoja dieta powinna być bogata we wszystkie składniki odżywcze, które są potrzebne Twojemu organizmowi. Zapewnij sobie też odrobinę rozrywki - jeżeli od czasu do czasu obejrzysz jakiś film komediowy czy udasz się ze znajomymi na pizzę albo do kina, świat się nie zawali. Unikaj stresów i przyswajaj wiedzę, ale też nie daj się zwariować!

REKLAMA

opublikowano: 2023-08-26, © materiał zewnętrzny,

207

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny