Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy zbyt długo złota jesień trzyma nagle przyjdzie zima

Reszel - Informacje i wydarzenia

Czy można zaciągnąć kredyt w oparciu o umowę zlecenie?

Niestety, zaciągnięcie kredytu często bywa koniecznością, aby pokryć nagłe wydatki bądź ustabilizować swoją sytuację finansową. Prawa, na których operują banki ściśle określają zasady, na których świadczy się tą usługę. Wystarczy dokładnie zapoznać się z oferowaną nam umową i spłacać raty w terminie, a naliczane odsetki nie powinny niczym nas zaskoczyć. Obowiązki leżą jednak po dwóch stronach, dlatego bank z pewnością będzie chciał uzyskać jak najwięcej informacji o finansach swojego klienta. Spłata pożyczki na czas jest istotna, dlatego należy wykazać, że posiada się stałe zarobki i jest się godnym zaufania. Taki stan rzeczy może być problematyczny, szczególnie dla osób ubiegających się o kredyt na umowę zlecenie.

Dlaczego uzyskanie pożyczki bez umowy o pracę jest trudne?

Pracując na tak zwanych „umowach śmieciowych” można zarobić tyle samo, a nawet więcej pieniędzy niż ma to miejsce w przypadku stałego zatrudnienia. Charakter niektórych zawodów po prostu nie oferuje jednolitej ilości pracy w danym sezonie. Główna różnica polega na tym, że dochody w poszczególne miesiące mogą się znacznie różnić. Dla banków ma to ogromne znaczenie, gdyż niestabilne zarobki to potencjalne opóźnienie spłaty rat.

Istnieją jednak sposoby, aby udowodnić swoją zdolność kredytową. Jeśli interesująca nas kwota nie jest szczególnie wysoka, to istnieją oferty, które mogą nas zainteresować. Bardzo przydatne mogą także okazać się usługi https://akredo.pl/, umożliwiające uzyskanie pożyczki na znacznie atrakcyjniejszych zasadach.

Czy parabanki to rozsądny wybór?

Jeśli nie jesteśmy w stanie pożyczyć pieniędzy od banku, pozostają nam alternatywne rozwiązania. Tutaj w grę wchodzą rozmaite parabanki. W ich przypadku kredyt na umowę zlecenie nie stanowi żadnego problemu, gdyż:

  • Wymagają one o wiele mniej informacji
  • Nie operują na prawie bankowym
  • Udzielają pożyczek w mniejszych kwotach
  • Cały proces jest o wiele mniej skomplikowany
  • Alternatywą, o której ludzie często zapominają, jest również wsparcie finansowe ze strony bliskich.

REKLAMA

opublikowano: 2018-11-30, © Artykuł sponsorowany,

938

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Artykuł sponsorowany