Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy z początkiem sierpnia panują upały, to zima długo trzyma kożuch biały.Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje

Restauracja Rycerska

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Czy warto pożyczać pieniądze na wakacje?

Wakacje to okres, podczas którego staramy się raczej nie myśleć o pieniądzach. Po całym roku spędzonym na stresie, ciężkiej pracy oraz podejmowaniu trudnych decyzji finansowych, jedyne co pozostaje w naszej głowie to wygodny leżak oraz ciepłe słońce. Kiedy tylko rozpocznie się sezon letni, a pracodawcy zaczną wydawać swojej kadrze urlopy, miliony polskich rodzin wyrusza w trasę po Europie czy Północnej Afryce. Nie każdego jednak stać na tego typu wyjazdu, stąd adekwatnie wysoka frekwencja w rozmaitych bankach i firmach pożyczkowych. Wakacje na kredycie po części wpisały się w polską kulturę, dlatego sezon wycieczkowy można nazwać także sezonem pożyczkowym. Czy na pewno jest to rozsądne rozwiązanie? Na to pytanie nie ma dobrej odpowiedzi, gdyż z założenia jest ono skrajnie subiektywne. Da się jednak wyznaczyć kilka uniwersalnych, wartych uwagi czynników, na podstawie których można dokonać samodzielnego osądu.

Kiedy zdecydować się na kredyt?

W odpowiedzi na potrzeby rynku, banki często decydują się na specjalne, wakacyjne promocje. W ich wyszukaniu może pomóc strona https://www.banksecrets.eu/fi/, która stanowi niezbędnik każdego łowcy bankowych okazji.

Wyjazd w bardziej egzotyczne rejony świata bywa kosztowny, stąd konieczność dysponowania nieco większą kwotą. Dobry kredyt na wakacje, to taki, który:

  • Posiada długi termin spłaty
  • Działa na prostych zasadach
  • Jest stosunkowo elastyczny
  • Jego stopa procentowa jest dostatecznie niska
  • Jaki jest atrakcyjny kredyt na urlop?

Przed podjęciem decyzji warto jest zastanowić się, gdzie właściwie chcemy się udać oraz ile nasze wakacje na kredycie będą faktycznie kosztować. Jeśli w naszych planach nie ma dalszego, droższego wyjazdu, to zapożyczanie się nie ma większego sensu. O wiele lepiej jest odłożyć choćby kilkaset złotych w ciągu roku, gdyż tak małe kwoty są w dłuższych okresach ledwie odczuwalne. Poza tym, renomowane banki raczej niechętnie użyczają niewielkich sum pieniędzy, stąd konieczność zwrócenia się do firm pożyczkowych, które nie zawsze są godne zaufania.

Czytaj więcej: Chwilówka – tak czy nie i w jakich sytuacjach?

REKLAMA

opublikowano: 2019-02-02, © Artykuł sponsorowany,

1375

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Artykuł sponsorowany