Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gust kobiety, łaska pańska i marcowa pogoda zawsze niestałe

Restauracja Rycerska

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Czy zimą warto zwiedzać północ naszego kraju?

Zima nieuchronnie kojarzy nam się w Polsce z górami. Jeśli mówimy o turystyce w okresie zimowym to zdecydowana większość z nas będzie myślała o wyjeździe w rejony górskie, aby tam korzystać z możliwości jakie dają nam sporty zimowe. Jednak czy to będzie jedyny możliwy kierunek zimowych wyjazdów? Niekoniecznie, mimo że miejscowości nadmorskie nie kojarzą się nam się z wypoczynkiem zimą to okazuje się, że i tam warto się wybrać, a morze w okresie zimowym może nas mocno zaskoczyć. Dlaczego faktycznie warto się tam wybrać?

Idealne miejsce dla ceniących spokój

Morze i zima - dla wielu osób, które każdego roku spędzają wakacje nad Bałtykiem takie połączenie jest całkowicie abstrakcyjne. A to błąd, ponieważ morze w okresie zimowym również ma swoje uroki, także ma nam wiele do zaoferowania i przede wszystkim będzie idealnym miejscem dla tych osób, które są miłośnikami komfortowego, spokojnego wypoczynku z dala od zgiełku. W okresie letnim trudno o taki spokój nad morzem. Zimą zaś tereny te są w dużej mierze opustoszałe więc wypoczynek w wąskim gronie, bez tłumu wczasowiczów staje się możliwy. Warto podkreślić, że zima na północy to również najlepsza opcja dla tych, którzy nad morze jeżdżą ze względów zdrowotnych. Musimy bowiem zdać sobie sprawę z tego, że najwyższe stężenie jodu w nadmorskim powietrzu jest właśnie w okresie zimowym. Codzienne spacery nad brzegiem morza właśnie zimą, mogą być solidną dawką jodu, która będzie miała pozytywny wpływ na organizm. Dla wieli miłośników zimowych wyjazdów nad morze taki pobyt jest sposobem na zdrową tarczycę przez cały kolejny rok.

Północ to nie tylko nadmorskie brzegi

Trzeba jednak wyraźnie podkreślić, że zima na północy to nie tylko znane nadmorskie miejscowości i spacery po pustych plażach. Północ naszego kraju ma nam również wiele do zaoferowania jeśli chodzi o miasta, które warto zwiedzić. Wśród najważniejszych wymienić należy między innymi Szczecin, Koszalin. Kołobrzeg i rzecz jasna Trójmiasto. Położone w bliskiej odległości od morskich brzegów miasta są świetną okazją do tego, by spacery po plaży przeplatać zwiedzaniem najciekawszych miejsc na północy naszego kraju, gdzie faktycznie możemy znaleźć wiele niekiedy zaskakujących atrakcji turystycznych.

Zwiedzamy Koszalin - atrakcyjne miejsca na północy

Koszalin położony blisko popularnego kurortu jakim niewątpliwe jest Mielno to jedno z takich miast na północy Polski, które jest niedoceniane. Wiele osób spędzających letnie wakacje nad morzem skupia się na plażowaniu i rzadko podejmuje inne aktywności. Natomiast Koszalin to jedno z najciekawszych miejsc na północy kraju, miasto które niewątpliwie warto odwiedzić. Wiele osób jest zaskoczonych między innymi tym, że historia Koszalina sięga aż XIII wieku, wtedy to nadane zostały prawa miejskie. Cały teren zabudowy starego miasta znajduje się na liście zabytków, a w ramach tej zabudowy można zobaczyć mury miejskie z 1320 roku czy katedrę Niepokalanego Poczęcia NMP z 1333 roku. Liczne zabudowy gotyckie sprawiły, że Koszalin znalazł się również na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego. Jeśli ktoś nie jest miłośnikiem historycznych zabytków dobrym kierunkiem dla niego będzie odwiedzanie takich miejsc jak Papugarnia czy Motylarnia funkcjonujące na terenie Koszalina.

Zima na północy może  być równie atrakcyjna jak wyjazd na południe, do górskich miejscowości. Niekiedy może nawet taki zimowy nadmorski wypoczynek okaże się przyjemniejszy niż kolejny wypad do zatłoczonego Zakopanego, Szczyrku czy Wisły. Północ naszego kraju zimą może mocno zaskoczyć.

REKLAMA

opublikowano: 2021-02-10, © materiał zewnętrzny,

125

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

%s
fot. materiał zewnętrzny