Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe:

Reszel - Informacje i wydarzenia

Jeździsz taksówką? Sprawdź, jakie wybrać ubezpieczenie

Branża taksówkarska rośnie w siłę. Jazda na taksówce dla niektórych staje się sposobem na dorobienie do podstawowej pensji z innej pracy, a dla innych dodatkiem do niegodziwej emerytury. Ze względu na specyfikę pracy taksówkarza, używane przez niego auto jest znacznie bardziej intensywnie eksploatowane niż „zwykły” samochód, przez co częściej wymaga napraw i jest bardziej narażone na wypadki. Dlatego właśnie warto się ubezpieczyć.

Kierowcy taksówek chcąc ubezpieczyć pojazd napotykają wiele problemów. Przykładowymi są horrendalne ceny polis i brak pakietów zapewniających taksówkarzom kompleksową ochronę. A to wszystko przez wysokie prawdopodobieństwo udziału w zdarzeniach drogowych. Tymczasem auto jest podstawowym narzędziem pracy taksówkarza, zatem jego ubezpieczenie jest wręcz koniecznością.

Pakiety ubezpieczeń z Zachodu

W Polsce rynek taksówkarski jest bardzo rozwinięty w porównaniu z innymi krajami. Według raportu Business Insider Polska po samej Warszawie jeździ niemal 12 tys. taksówek, w Krakowie jest ich 4 tys., w Łodzi 3,5 tys., a we Wrocławiu i Poznaniu po około 2,8 tys. Na ten moment w naszym kraju brakuje ofert dostosowanych do potrzeb i oczekiwań kierowców taksówek. Biorąc pod uwagę, że jest to dość silny sektor, to tym bardziej sytuacja na rynku ubezpieczeń jest niezrozumiała. Inaczej jest za to na zachodzie Europy, gdzie funkcjonują firmy ubezpieczeniowe takie jak Taxi Insurer, mające w swojej ofercie Taxi fleet insurance – pakiet ubezpieczeń spersonalizowany pod kątem oczekiwań taksówkarzy. Oferuje on szeroki zakres ochrony, a przy tym korzystną cenę składki. Szczegóły pod adresem https://www.taxiinsurer.co.uk/taxi-fleet-insurance/.

Jak ubezpieczyć taksówkę w Polsce?

Chcąc zyskać kompleksową ochronę by móc spokojnie i bez zbędnego stresu wykonywać swoją pracę, trzeba pamiętać o kilku ważnych zagadnieniach. Polisa OC co prawda jest obowiązkowa ale z pewnością nie jest wystarczająca, dlatego nie można na niej poprzestać. Analizując pakiet, warto jeszcze dopytać, czy obejmuje on polisę AC, Assistance i NNW, które mogą wybawić nas od konsekwencji nieszczęśliwego wypadku. Cena takiego pakietu ubezpieczeniowego w dużej mierze zależy od zakresu ochrony, ale nie jest to coś, na czym opłaca się oszczędzać. Jedyne co można zrobić to zadbać, by w umowie pojawił się zapis, że w przypadku bezszkodowej jazdy, przy kolejnym podpisywaniu umowy przysługiwać nam będą dodatkowe zniżki.

REKLAMA

opublikowano: 2018-07-31, © Organizatorzy,

1290

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Organizatorzy