Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gust kobiety, łaska pańska i marcowa pogoda zawsze niestałe

Restauracja Rycerska

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Klimatyzatory przenośne - popularne rozwiązanie w małych firmach

Nie ma co się oszukiwać, klimatyzator przenośny to nic innego jak prawdziwe wybawienie w letnie oraz gorące dni. Sprzęt ten świetnie sprawdzi się w momentach, kiedy jedyne czego pragniemy to ukrycie się przed żarem, który po prostu leje się z nieba. Jakie rodzaje klimatyzatorów przenośnych możemy wyróżnić? Czym urządzenie to różni się od innych sprzętów? Czy warto w nie zainwestować? Przekonajmy się!

Jakie typy klimatyzatorów przenośnych możemy wyróżnić?

Klimatyzatory przenośne to kompaktowe urządzenia, które możemy podzielić na monoblokowe oraz typu split. Mimo tego, że podział ten jest najbardziej podstawowy, to jest on również najistotniejszy. Od czego zależy wybór konkretnego sprzętu. Jak się można domyślić, to, na jakie urządzenie postawimy, należy zgrać z typem pomieszczenie, w którym zamierzamy je wykorzystywać. Nie możemy jednak zapomnieć o tym, że bez względu na to, jaki typ sprzętu wybierzemy, do jego użytkowania w danym pokoju potrzebne będzie okno, a jak wszyscy dobrze wiemy, w małych firmach nie zawsze się ono znajdzie. Dlaczego okno jest niezbędne? Oczywiście dlatego, że ciepłe powietrze musi znaleźć ujście, aby uniknąć powikłań zdrowotnych. 

Klimatyzator blokowy to rozwiązanie, które ze świeżym powietrzem połączone jest za pomocą jednej, czy też dwóch rurek. Ich wylot musi znajdować się poza budynkiem, dlatego najczęściej ustawia się je koło okien. Prawda jest jednak taka, że takie działanie niezbyt korzystnie wpływa na cały proces chłodzenia. Kiedy mamy do czynienia z modelem, w którym zastosowana została tylko i wyłącznie jedna rura, chłodzące powietrze pozyskiwane jest ze środka, a ciepłe odprowadzane na dwór. 

Czym klimatyzator różni się od pozostałych sprzętów chłodzących?

Jedną z największych zalet klimatyzatora przenośnego jest mobilność, która z pewnością zostanie doceniona w niedużych firmach. Nie możemy również nie wspomnieć o niedużym zużyciu energii oraz niskim koszcie samego urządzenia, które możemy zakupić w kaisai.com. Równie istotne jest to, że klimatyzator przenośny to niezwykle prosty sprzęt, dlatego każdy poradzi sobie z jego obsługą. Warto także zaznaczyć, że montaż tego urządzenia nie wymaga od nas ingerencji w budynek mieszkalny. To z pewnością spora zaleta dla małych firm, które wynajmują lokal i nie mają takiej możliwości. 

Ile kosztuje klimatyzator przenośny?

W przypadku, gdy porównamy urządzenie to z pozostałymi systemami chłodniczymi, wypadnie ono naprawdę bardzo korzystnie. Klasyczne rozwiązanie monoblokowe to koszt wynoszący 1000 do 3000 złotych. Co więcej, jakikolwiek montaż jest zupełnie zbędny, gdyż urządzenie jest przenośne. Moc takiego sprzętu wynosi około 1000 W. Jest to naprawdę imponujące, gdyż zwyczajny wentylator może się pochwalić mocą zaledwie 50-100 W, a jego koszt nie jest znacznie mniejszy. Nie możemy nie wspomnieć o kompletnym systemie klimatyzacji centralnej, na który, mało która nieduża firma może sobie pozwolić. Rozwiązanie tego typu to koszt 30 tysięcy złotych, dlatego znacznie lepiej rozważyć zakup klimatyzatora przenośnego.

Czy klimatyzator przenośny to dobre rozwiązanie?

Jak się można domyślić, klimatyzator przenośny to naprawdę świetne rozwiązanie. Sprawdzi się ono zarówno w małych, jak i dużych firmach, a także mieszkaniach oraz domach jednorodzinnych. Każdy z nas wie, jak bardzo wysoka temperatura może popsuć nam humor, dlatego naprawdę warto postawić na klimatyzator przenośny oraz zadbać o swój komfort. Jego cena nie jest zbyt wygórowana, a wygoda po prostu ogromna o warto każdych pieniędzy.

REKLAMA

opublikowano: 2020-09-22, © materiał zewnętrzny,

444

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

%s
fot. materiał zewnętrzny