Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Styczeń, styczeń wszystko studzi – ziemię, bydło, ludzi

Restauracja Rycerska

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Patent + obóz żeglarski = Udane wakacje dla młodzieży

Trudno zapewnić nastolatkowi wakacje, które nie tylko pozwolą mu odetchnąć od rytmu szkolnego, ale także w pełni go zadowolą. To, co atrakcyjne dla rodziców niekoniecznie jest takie dla młodej, czasami zbuntowanej osoby. Ciekawą propozycją okazuje się obóz żeglarski z patentem, ponieważ to idealny sposób na połączenie aktywności fizycznej ze zdrową rywalizacją, a zarazem nauką współpracy w grupie. Nie bez znaczenia jest także możliwość poznania wielu interesujących miejsc oraz nawiązania nowych znajomości. Niezapomniane wrażenia są gwarantowane. Dlatego też rejsy szkoleniowe na patent żeglarski dla młodzieży polecają zarówno ci, którzy w takich obozach mieli okazję uczestniczyć, jak i ich rodzice.

Obozy żeglarskie z patentem – pomysł na idealne wczasy dla nastolatka

Warto zaznaczyć, że młodzi ludzie nie muszą mieć żadnego doświadczenia w żeglarstwie, aby uczestniczyć w tego typu obozach. Wszystkiego uczą się od podstaw w trakcie dwutygodniowego szkolenia pod czujnym okiem instruktorów.

Rodzice nastolatków biorących udział w tego typu doświadczeniach podkreślają fakt, że do każdego uczestnika podchodzi się w sposób indywidualny, co młodzi ludzie bardzo cenią. Jest to możliwe, ponieważ załogi jachtów nie liczą więcej niż 5-6 osób. Szkolenie składa się z dwóch części. Oprócz teorii jednocześnie kładzie się ogromny nacisk na praktykę, a służy temu pływanie po różnych jeziorach. Jacht cumuje też w różnych portach i przystaniach. W ten sposób młodzi ludzie mogą się sprawdzić w wielu warunkach.


patent-obozy-zeglarskie

Nauka w małej grupie okazuje się wyjątkowo efektywna, więc nastolatek bez stresu podchodzi do egzaminu na patent żeglarski. Jedynym warunkiem jest ukończenie 14 lat.

Nowe umiejętności i mnóstwo radości na obozie żeglarskim z patentem

Żeglarstwo bardzo często staje się pasją dla nastolatków. Nic w tym dziwnego, ponieważ młodzież lubi aktywne spędzanie czasu nad wodą. Pływanie jachtem to również pewnego rodzaju wyzwanie i niebanalny sposób na wakacje. Można się później pochwalić rówieśnikom nie tylko samym rejsem, ale także zdobytymi uprawnieniami żeglarskimi. Jednak przede wszystkim to wspaniała przygoda. Podczas dwutygodniowego obozu nikt nie ma prawa się nudzić.

Każdy dzień to nowe wyzwanie, ale i nowe umiejętności. Młodzież uczy się współpracy w grupie, co jest tak ważne w procesie dorastania. Natomiast nawiązane przyjaźnie to dodatkowy atut.

Bezpieczne żeglowanie pod okiem doświadczonych instruktorów

Dla rodziców istotne jest nie tylko to, aby jego dziecko dobrze wypoczęło, ale również było bezpieczne. Dlatego znaczenie ma wybór odpowiedniej szkoły żeglarstwa. Przed podjęciem ostatecznej decyzji warto poczytać opinie w internecie, szczególnie te pisane przez rodziców wysyłających wcześniej swoje potomstwo na tego typu obozy.

Jedną z bardziej polecanych i cieszących się renomą szkół okazuje się PuntoVita.pl. Wiele osób podkreśla doskonały kontakt ze szkołą i możliwość szybkiego uzyskania odpowiedzi na wszelkie pytania związane z obozem żeglarskim. Szkolenia żeglarskie w PuntoVita są przeprowadzane ścisłe według zaleceń Polskiego Związku Żeglarskiego, a załogi dobiera się pod kątem konkretnej grupy wiekowej.

puntovita-pl

Co ważne, instruktorzy mają zarówno odpowiednie kwalifikacje, jak i doświadczenie w pracy z młodzieżą. Dzięki temu pływanie na otwartych akwenach pod ich czujnym okiem jest naprawdę bezpieczne. Nic dziwnego, że wiele osób wraca co roku na rejsy szkoleniowe.

Rodzice nie muszą się też obawiać o kwestię wyżywienia. Szkoła Żeglarstwa PuntoVita zawsze zapewnia pełnowartościowe, dobrze zbilansowane, świeże i smaczne posiłki. W końcu młodym ludziom nie może zabraknąć sił i energii podczas obozu, a żeglarstwo wymaga jednak wzmożonej aktywności fizycznej.

Obozy żeglarskie z patentem stanowią zatem idealną propozycję na ciekawe i niebanalne wakacje dla młodzieży. Młodzi ludzie mają okazję do spróbowania swoich sił w żeglarstwie, i często to doświadczenie przeradza się w pasję na całe życie. Z kolei rodzice są szczęśliwi, że ich dzieci nie siedzą ciągle przed komputerem, nabywają nowych umiejętności, a przede wszystkim miło spędzają wolny czas w gronie rówieśników.

REKLAMA

opublikowano: 2020-05-21, © materiał zewnętrzny,

741

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

%s
fot. materiał zewnętrzny