Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy zbyt długo złota jesień trzyma nagle przyjdzie zima

Reszel - Informacje i wydarzenia

Worki do odkurzacza - papierowe czy z filtrem?

Niewiele osób przykłada faktyczną uwagę do tego, w jaki worek wyposażają swój odkurzacz. Jest to zły nawyk, gdyż decyzja ta ma bezpośredni wpływ na warunki panujące w naszym domu. Kiepskiej jakości worek wiąże się z zanieczyszczonym powietrzem w mieszkaniu, co przekłada się na alergie i choroby układu oddechowego. Z drugiej strony, niektóre egzemplarze są wyjątkowo uciążliwe przy wymianie, niehigieniczne oraz zawodne. Jak znaleźć złoty środek pomiędzy ceną a funkcjonalnością? Poszukując odpowiedzi na to pytanie, powinno zapoznać się z ofertą https://www.agdmaster.com/ i rozważyć wady oraz zalety poszczególnych produktów.

Popularne worki papierowe

Najprawdopodobniej większość polskich domów wciąż za standard uznaje worki papierowe. Nie jest trudno dostrzec, dlaczego – są one tanie, kompatybilne z większością modeli odkurzaczy oraz dostępne w niemal każdym sklepie. Niestety, papier nie słynie ze szczególnej wytrzymałości. Zdarza się, że nieszczelny worek pozostawia kurz wewnątrz maszyny, które następnie znajdują drogę z powrotem do mieszkania. Worki papierowe z reguły są także pozbawione filtra, co wyklucza je dla osób cierpiących na ciężkie alergie. Nie powinno się jednak z nich rezygnować, stanowią one doskonały wybór przy małych mieszkaniach, gdzie nie będą narażone na zbyt intensywną pracę. Poza tym, dobrze zakupiony produkt nie powinien ulec uszkodzeniu, wystarczy zaopatrzyć się u sprawdzonego dostawcy.

Syntetyczne worki z filtrem – czy są warte swojej ceny?

Alternatywą dla papieru, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność, są worki do odkurzacza z filtrem. Ludzie zachwalają je sobie, gdyż są trwałe i solidne, a na dodatek oferują dużą higienę podczas odkurzania. Korzystając z tego typu worka ma się pewność, że nawet najmniejsze drobinki kurzu się nie wydostaną – taki stan rzeczy sprawia, że jest to oczywisty wybór dla osób o wrażliwych płucach. Należy jednak przy tym wziąć pod uwagę ich cenę, gdyż stanowią większy wydatek niż ich odpowiednik.

REKLAMA

opublikowano: 2018-11-13, © Artykuł sponsorowany,

963

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Artykuł sponsorowany