Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy zbyt długo złota jesień trzyma nagle przyjdzie zima

Reszel - Informacje i wydarzenia

Wypadek? Awaria? Co robić?

Gdy zdarzy się, że coś stanie się z naszym prywatnym samochodem, wówczas sposób postępowania zależy w zasadzie wyłącznie od nas. Gdy dojdzie do awarii, możemy poprosić o pomoc kogoś znajomego, aby nas zholował, albo zadzwonić po lawetę. Także w przypadku wypadku, można albo spisać stosowne oświadczenie, albo wezwać policję, która wskaże sprawcę kolizji. Jednak co w sytuacji, gdy nie podróżujemy samochodem prywatnym a wypożyczonym?

Auto z wypożyczalni

O tym, że wynajem samochodu z wypożyczalni jest doskonałym rozwiązaniem, szczególnie np. podczas urlopu, chyba nikogo nie trzeba przekonywać. Zalet i plusów jest całe mnóstwo. Bez względu na to, czy wynajmujemy pojazd w kraju czy po za jego granicami. Mobilności, elastyczności i niezależności nie można z niczym porównać. Jednak wszystko jest pięknie, dopóki nic złego się nie dzieje. O ile jeszcze w warunkach krajowych, gdzie mamy do czynienia z językiem ojczystym jest dość łatwo, o tyle będąc za granicą- stres w nieprzewidzianej sytuacji jest dużo większy. Co robić, jakie są procedury oraz kogo w razie czego powiadomić, to informacje, które często zawarte są w umowie lub regulaminach przekazanych przez firmę. Wypożyczalnie, także zagraniczne, często przygotowują niezbędnik również na stronie internetowej firmy. Dlatego jeśli nie pamiętamy co powinniśmy zrobić, można szybko zaglądnąć, np. tutaj https://cheap--escorts.co.uk i szybko i sprawnie przypomnieć sobie wszystkie niezbędne informacje.

Gdy auto się popsuje

Otóż zdarza się. Samochód to tylko rzecz. Mechanika oraz elektronika w jednym. Ma prawo się zepsuć. Niestety może się zdarzyć, że padnie na nas. Jeżeli wypożyczyliśmy samochód z wypożyczalni, to nawet jeśli jesteśmy z wykształcenia i zawodu mechanikiem, nie możemy samodzielnie dokonywać naprawy. Nawet, jeśli mamy całkowitą pewność co się popsuło. Również nie wolno oddawać samochodu do warsztatu, bez porozumienia z właścicielem. Jedyne co można zrobić w takiej sytuacji, to skontaktować się z wypożyczalnią, a dalsze postępowanie zależało będzie od informacji przekazanych przez jej przedstawiciela. Owszem, może okazać, że finalnie to my odstawimy pojazd do mechanika, jednak będzie to możliwe dopiero na wyraźną prośbę właściciela auta, czyli w tym wypadku wypożyczalni. Mechanik oceni wówczas stan auta oraz czas naprawy, a gdy będzie on długi- wtedy należy domagać się podstawienia innego, sprawnego samochodu.

Kolizja

Podczas wypadku, nawet jeśli jest to drobne otarcie, w pierwszej kolejności należy skontaktować się z wypożyczalnią i przekazać przedstawicielowi wszelkie niezbędne informacje dotyczące zdarzenia. Wypożyczalnia przekaże dalsze instrukcje dotyczące sposobu postępowania, a w szczególności określi czy konieczne jest wezwanie policji.

REKLAMA

opublikowano: 2018-11-29, © Artykuł sponsorowany,

1250

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Artykuł sponsorowany