Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe:

Reszel - Informacje i wydarzenia

Zadbaj o swój smartfon

Smartfon nazywany z przyzwyczajenia telefonem, już dawno przestał pełnić rolę zwykłego telefonu komórkowego, który głównie służył do wykonywania połączeń telefonicznych. No, może jeszcze pozwalał grać w popularną na tamte czasy grę Snake. Teraz, biorąc pod uwagę wszystkie możliwości, jakie daje nam urządzenie łączące w sobie funkcje telefonu komórkowego i komputera przenośnego, opcja dzwonienia wydaje się nie mieć dla nas znaczenia, gdy wybieramy idealny dla nas model.

Jak ujawniają aktualne dane dotyczące smartfonizacji Polaków, z naszych smartfonów korzystamy średnio 3 godziny dziennie. Po telefony sięgamy 6-7 razy w ciągu jednej godziny, co daje 80 razy na dobę. I za każdym razem to „tylko” minuta spędzona na sprawdzeniu powiadomień, ale gdyby podliczyć te wszystkie minuty, to robi się z tego dobra godzina. Według raportu „Polska jest mobi” firmy TNS Global, niemal połowa użytkowników smartfonów nie zdaje sobie sprawy, ile tak naprawdę czasu spędza z telefonem w dłoni. To tylko pokazuje, jak bardzo użyteczne i niezbędne w naszym życiu stały się smartfony. Aby móc jednak w pełni korzystać z oferowanych przez nie możliwości, trzeba zaopatrzyć się w akcesoria, które również swoje kosztują, i które również mogą ulec uszkodzeniu.

Praktyczne dodatki do smartfonów

Właściciele, szczególnie droższych modeli smartfonów, doskonale zdają sobie sprawę z tego, że koszt oryginalnych akcesoriów takich jak ładowarka czy słuchawki to koszt kilkudziesięciu, a w niektórych przypadkach nawet kilkuset złotych. Dla prawdziwych smartfomaniaków niezbędny będzie też powerbank, który pozwoli podładować telefon w najbardziej kryzysowym momencie. I może dodatki nie kosztują tyle co sam telefon, ale zarówno o jedno jak i drugie warto się zatroszczyć.

Ochrona nie tylko telefonu

Wraz z rosnącymi oczekiwaniami użytkowników smartfonów, powstaje coraz to więcej firm ubezpieczeniowych oferujących ubezpieczenia urządzeń elektronicznych. Przykładowo w Wielkiej Brytanii jest to Gadget Insurance (pełną ofertę znajdziesz tutaj: https://www.gadget-cover.com/).

Dla bardziej wymagających klientów przygotowywane są indywidualne pakiety, obejmujące ochroną nie tylko sam smartfon, ale też niezbędne do niego dodatki. W razie ich zniszczenia lub utraty właściciel otrzymuje stosowną rekompensatę, nie musi więc sięgać do własnej kieszeni. Takie ubezpieczenie to wydatek rzędu kilkunastu-kilkudziesięciu złotych miesięcznie, ale w ostatecznym rozliczeniu i tak wychodzi mniej, niż jakby przyszło nam kupić nowy telefon.

REKLAMA

opublikowano: 2018-07-31, © Organizatorzy,

1595

ostatnie artykuły z tego działu:

REKLAMA

fot. Organizatorzy