Reszel - Wydarzenia_szkolne
„ZOSTAŃ MISTRZEM PIĘKNEGO CZYTANIA” - rok 2021 Konkurs czytelniczy „ Baśnie i legendy z całego świata”
W związku z październikowymi obchodami „Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych”, do których, ja co roku nasza biblioteka również się dołącza, już po raz siódmy, Biblioteka szkolna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Reszlu ogłosiła dla uczniów z klas II-III Szkolny Konkurs Czytelniczy pod hasłem „Zostań Mistrzem Pięknego Czytania” rok 2021r. Tematem przewodnim w tym roku były „ Baśnie i legendy z całego świata”
Celem konkursu było propagowanie kultury czytelniczej, podniesienie poziomu czytelnictwa w klasach II i III, popularyzacja książek dla dzieci znajdujących się w zbiorach biblioteki, wyrabianie nawyku codziennego czytania jako formy spędzania wolnego czasu oraz kolejna forma udziału w akcji „Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania”, w której braliśmy udział 29 września, o czym we wcześniejszym artykule pisałam.
Konkurs przeprowadzany był w dwóch etapach: I– klasowy, II– szkolny. W I etapie-wzięło udział 98 dzieci- każdy uczeń z klasy II i III miał wypożyczyć wybraną przez siebie książkę z biblioteki szkolnej, wybrać ciekawy fragment i przygotować się do pięknego głośnego czytania na forum klasy. Nauczyciel-wychowawca oceniał głośne czytanie i najpiękniej czytające osoby z klasy typował do II etapu- szkolnego, który odbył się 26.10.2021r. w szkolnej bibliotece. Zakwalifikowało się 17 uczniów, a oto nazwiska tych uczniów i tytuły prezentowanych książek
:z klasy III
- Joanna Mazuruk z kl. IIIa- „Korale czarownicy”- Maciej Leszczyński
- Julia Jończyk z kl. IIIa- “ Calineczka” H. Ch. Andersen
- Karina Śniechowska z kl. IIIa- “ Brzydkie Kaczątko” H. Ch. Andersen
- Lena Gamdzyk z kl. IIIa- „ Kot w butach” tł. Agata Topolewska
- Hubert Traczyński z kl. IIIb- „Najpiękniejsze baśnie braci Grimm”- Kot w butach
- Hubert Kowalczyk z kl. IIIb - „W krainie baśni i bajek-Kasztanek”
- Antonina Kaczorowska z kl. IIIb - „Baśń o dwunastu miesiącach”- Agnieszka Nożyńska-Demianiuk
- Antonina Pieciułko z kl. IIIc - „Calineczka” Grzegorz Kasdepke
- Magda Tylus z kl. IIIc- „Baśń o Alladynie i o lampie cudownej” Bolesław Leśmian
- Paweł Pouszańczyk z kl. IIIc - „Stara kuźnia” Igor Sikirycki
- Alicja Semerak z kl. IIc- „ Kopciuszek”- Hanna Januszewska
z klasy II:
- Alicja Mieszkowska z kl. IIa -Złota Kaczka i inne polskie legendy”- A. Nożyńska-Demianiuk
- Aleksander Ćwik z kl. IIa- „Legendy warszawskie”- Aleksander Jasiński
- Jan Michnio z kl. IIa -„Legendy polskie - Legenda o Kraku i Wandzie- opr. A. Nożyńska-Demianiuk
- Amelia Pieksza z kl. IIb – „ Mała Syrenka”
- Adam Romanowicz z kl. IIb –„Czerwony Kapturek” J i W Grimm
- Dominik Pieniak z kl. IIb - –„Czerwony Kapturek” J i W Grimm
Otwarcia, jak co roku dokonała pomysłodawczyni, organizatorka i prowadząca konkurs – nauczycielka bibliotekarz Małgorzata Krajewska. Każdy uczeń prezentował swój fragment książki przed komisją w skład której weszły następujące osoby, nauczyciele: pani Agata Doboszewska-Kasperek, Sylwia Ciesiun i Karolina Muśnicka. Komisja oceniała: technikę czytania, interpretację tekstu i pomyłki popełniane przez uczniów podczas czytania. Wybierała mistrza na dwóch poziomach. Najwięcej punktów, a tym samym I miejsce i tytuł „Mistrza Pięknego Czytania” na poziomie klas III otrzymali: Joanna Mazuruk z kl. IIIa oraz Paweł Połuszańczykz kl. IIIc, zaś na poziomie klas II Aleksander Ćwik z kl. IIa. Wszyscy uczestnicy II etapu otrzymali pamiątkowe dyplomy, zaś „Mistrzowie” również nagrodę książkową. Dziękuję za miłą współpracę komisji oraz wychowawcom klas II i III.
Małgorzata Krajewska –Biblioteka Szkolna
REKLAMA
opublikowano: 2021-10-27, © Małgorzata Krajewska,
803