Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Jak się święty Jan obwieści, takich będzie dni trzydzieści.

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Agencja pracy czy wyjazd na własną rękę? Jak znaleźć oferty pracy opiekunki w Niemczech?

Wbrew powszechnemu przekonaniu praca opiekunki w Niemczech nie należy do zadań łatwych, nowych wyzwań zapewne również nie zabraknie. Poszukiwania zatrudnienia dobrze byłoby zatem rozpocząć od poznania specyfiki branży opiekuńczej i sprawdzenia, czy zajęcie w tym charakterze jest dla was. Dopiero na tej podstawie warto przejrzeć oferty pracy w Niemczech i podjąć ostateczną decyzję. W dzisiejszym artykule podpowiemy wam, jak znaleźć zatrudnienie jako opiekunka osób starszych i czy wyjazd na własną rękę to dobry wybór. Zobaczcie!

Praca opiekunki w Niemczech – co powinno znaleźć się w ofercie?

W dobie wszechobecnych technologii oferty pracy w Niemczech jako opiekunka osób starszych znajdziemy niemal na każdym kroku, co nie oznacza, że warto brać pod uwagę pierwsze znalezione ogłoszenie. Decyzja o wyjeździe powinna zostać dobrze przemyślana. Tym sposobem nie tylko uzyskacie szansę, by znaleźć zatrudnienie na warunkach w pełni wam odpowiadających, ale również unikniecie czyhającej w otchłani Internetu pułapki, a te niekiedy również mogą się pojawić. Na co zwracać uwagę, przeglądając ogłoszenia internetowe? Potencjalny pracodawca powinien umieścić w ofercie pracy jako opiekunka dla seniora szereg kluczowych informacji, które rozjaśnią wam nurtujące kwestie i wspomogą proces podejmowania decyzji.

Rzetelna oferta pracy powinna zawierać:

  • Wysokość wynagrodzenia – finanse w wielu przypadkach stanowią czynnik decydujący. Jeśli w ogłoszeniu brak jakiejkolwiek informacji o proponowanej stawce, istnieje spore prawdopodobieństwo, że pracodawca coś ukrywa. Zarobki opiekunki osób starszych najczęściej wahają się między 1300 a 1800 euro. Na ostateczną kwotę wpływa m.in. charakter zatrudnienia, doświadczenie czy stan zdrowia podopiecznego.
  • Czas i miejsce zatrudnienia – wbrew pozorom nie jest to tak oczywiste! Popularne portale ogłoszeniowe niestety nie weryfikują udostępnionych tam ofert, przez co zdarzyć się może, że brakuje kluczowych informacji.

Zwróćcie też uwagę, czy w ogłoszeniu pojawiają się informacje dotyczące wymagań, zakresu obowiązków, a także rodzaju umowy i praw, jakie wam przysługują na podstawie zawartego kontraktu. Pojawia się jednak pytanie – Gdzie szukać pracy jako opiekunka osoby starszej, by znaleźć legalną ofertę?

Praca opiekunki w Niemczech – wyjazd z pośrednikiem

Branża opiekuńcza każdego roku przyciąga setki, a może nawet i tysiące zainteresowanych podjęciem zatrudnienia pracowników. Dotyczy to też osób, które nie mogą pochwalić się cennym doświadczeniem lub nie posługują się językiem niemieckim wymaganym na tym stanowisku. Wówczas współpraca z pośredniczącą agencją zatrudnienia okaże się najlepszym wyborem. Profesjonalny pośrednik zajmie się wszelkimi formalnościami, jakie trzeba spełnić przed wyjazdem, a wam nie pozostanie nic innego, jak odbyć szkolenie z zakresu pierwszej pomocy, spakować walizkę z najpotrzebniejszymi rzeczami i podszkolić znajomość języka niemieckiego. Godziny po niemiecku i pozostałe wyrażenia codziennego użytku będą przydatne zwłaszcza na początku przygody jako opiekunka osób starszych. Sprawdź stronę agencji LAXOCARE – opieka - Niemcy - oferty pracy – i wyjedź z zaufanym pośrednikiem.

Decydując się na podjęcie współpracy z pośredniczącą agencją zatrudnienia, ryzyko natrafienia na pracodawcę-oszusta jest praktycznie znikome. Legalnie działający pośrednik musi zostać zarejestrowany w KRS, tym samym nie może pobierać opłaty za znalezienie pracy jako opiekunka dla seniora. Warto mieć to na uwadze!

Opieka nad starszymi – wyjazd na własną rękę

Mamy świadomość, że wyjazd na własną rękę brzmi kusząco. Pragniemy jednak zwrócić uwagę na jedną istotną kwestię. Samodzielny wyjazd za granicę nie jest najbezpieczniejszą opcją. I choć przez Internet oferta może wydawać się rzetelna, nie dostaniecie gwarancji, że po przyjeździe na miejsce dostaniecie umowę do podpisania, a wraz z nią pakiet benefitów. Coraz częściej można usłyszeć o nieetycznych formach zatrudnienia na rynku zagranicznym. Praca opiekunki w Niemczech na czarno jest nielegalna. Gdyby natomiast wyszła na jaw, zarówno pracodawca, jak i pracownik będą zobowiązani ponieść niemałą karę.

Co zatem wybrać – współpracę z agencją czy samodzielny wyjazd? Jesteśmy zdania, że w niektórych sytuacjach nie warto ryzykować. Pamiętajcie, że wasze zdrowie psychiczne ma ogromne znaczenie, a wszelkie komplikacje niewątpliwie przysparzają sporo stresu. Wybrany pośrednik zapewni wam wsparcie, a praca opiekunki z czasem przyniesie multum korzyści.

REKLAMA

opublikowano: 2022-07-20, © materiał zewnętrzny,

8

ostatnie artykuły z tego działu:

Agencja pracy - opiekunki w Niemczech
 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny
Agencja pracy - opiekunki w Niemczech