Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy z początkiem sierpnia panują upały, to zima długo trzyma kożuch biały.Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Co nas zniechęca do nauki języka angielskiego?

Nauka języka angielskiego może być niezwykle efektywna i ciekawa pod warunkiem zastosowania odpowiednich metod. Czy wiesz, co zniechęca do nauki języka angielskiego i sprawia, że efekty nie są takie, jakich oczekujesz? Spójrz na nasz poradnik i dowiedz się jak przyswajać wiedzę efektywnie.

Nadmiar ćwiczeń gramatycznych nie zachęca

Jedną z najczęściej powtarzanych trudności z czerpania przyjemności z nauki języka angielskiego jest nadmiar skomplikowanych teorii i ćwiczeń gramatycznych. Już sam początek nauki, gdy dowiadujemy się, że gramatyka angielska składa się z aż 12 czasów, może odstraszać. W głowie pojawia się bunt i przeświadczenie, że przyswojenie całego materiału nie jest możliwe, przez co nauka języka angielskiego się nie powiedzie.

„Książkowym” przykładem aktywności zniechęcającej do podjęcia nauki jest także zbyt dużo czasu spędzanego nad podręcznikiem. Ucząc się w ten sposób, ćwiczysz wzrokowe poznawanie angielskich słów, ale nie rozwijają się Twoje zdolności w zakresie mówienia. Niektórzy twierdzą, że czas spędzony nad wpatrywaniem się w zadania w podręczniku do niczego nie prowadzi  i nie przełoży się w praktyczną znajomość języka obcego.

Emocje, które biorą górę

To oczywiste, że każdy chce zauważać efekty swojej pracy od razu. Gdy tak się nie dzieje, wielu popada we frustrację i porzuca realizację celu mimo początkowej motywacji. To właśnie stres i nadmierna presja są przyczyną niepowodzeń w nauce języka angielskiego. Co jest powodem stresu i zbyt dużej presji? Przede wszystkim nierzeczywiste oczekiwania wobec swoich możliwości i nierealna strategia działania. Zamiast stopniowo przyswajać kolejne zwroty w języku angielskim i cieszyć się sukcesami, niektórzy zakładają, że nauczą się języka w dwa tygodnie i szybko rozczarowują się swoją porażką.   

Dodatkowy stres może wynikać z uczestnictwa w kursach językowych, w których bierze udział wielu kursantów. Niektórzy mogą swobodniej komunikować się po angielsku mimo podobnego poziomu, co dla jednych będzie motywacją, dla innych natomiast wywoła stres związany z ciągłym porównywaniem się. Oprócz tego napięcie mogą powodować zaliczenia i egzaminy, których nie brakuje w trakcie kursów czy w szkołach językowych. Każdy kolejny sprawdzian, egzamin czy zaliczenie może sprawić, że zamiast czerpać czystą przyjemność z nauki języka angielskiego i cieszyć się z postępów, rozwój powoduje stres i niepotrzebne napięcie. To natomiast może zniechęcać do dalszej nauki i hamować rozwój.

I wreszcie – same postępy w nauce. Gdy godzinami wpatrujesz się w podręcznik do nauki języka angielskiego i wypełniasz kolejne nużące ćwiczenia, Twój postęp w nauce wcale nie jest oczywisty. Umysł nie przepada za rutyną i nudą, a dodatkowo nie każdy jest w stanie efektywnie uczyć się na kursach z wykorzystaniem niezbyt atrakcyjnych książek do nauki. Dużo lepsze efekty może dać trening mówienia, który uczy języka w praktyczny sposób.

Metoda na sukces w nauce

W jaki sposób zatem przyswajać wiedzę językową efektywnie i przyjemnie? Receptą na to jest wspomniany wcześniej trening mówienia, czyli zastosowanie Metody Aktywnego Mówienia, której szczegóły poznasz na stronie https://szybkanauka.pro/aktywny-angielski/. Dzięki jej wykorzystaniu samodzielnie załatwisz niezbędne sprawy w języku angielskim, bez trudu porozumiesz się w trakcie wyjazdu wakacyjnego i uzyskasz lekkość mówienia.

To metoda zupełnie odmienna od tradycyjnych sposobów nauki. Gdy jednak znane przez lata sposoby zawodzą, warto skorzystać z alternatyw. Metoda Aktywnego Mówienia to 1000 najważniejszych słów angielskich używanych w ponad 80% konwersacji oraz 6 najważniejszych czasów, które praktycznie wykorzystywane są w komunikacji. Wreszcie, Metoda Aktywnego Mówienia to skupienie się na szkoleniu umiejętności mówienia zamiast tracenia czasu na nieefektywnych ćwiczeniach. Skutkiem zastosowania tej metody jest poznanie języka angielskiego od praktycznej strony i możliwość swobodnego komunikowania się w obcym dotychczas języku.

REKLAMA

opublikowano: 2021-08-30, © materiał zewnętrzny,

600

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny