Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gust kobiety, łaska pańska i marcowa pogoda zawsze niestałe

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Dobór odpowiedniej marynarki - jak zrobić to dobrze?

Marynarka to element garderoby, który powinien się znaleźć w każdej męskiej szafie. Przydaje się nie tylko na ważne okazje, ale także dobrze wygląda w mniej zobowiązującej stylizacji. Panuje przekonanie, że marynarka jest oznaką szyku i elegancji, ale pod warunkiem, że odpowiednio ją dobrano. Nieprawidłowy rozmiar marynarki może sprawić, że zamiast wyglądać po prostu dobrze, mężczyzna będzie prezentować się nie do końca tak, jak by tego oczekiwał.

Rozmiar marynarki - jak go dobrać?

Aby w nowej marynarce prezentować się nienagannie, podczas wyboru nowej sztuki powinno zwrócić się uwagę na kilka elementów, wśród których można wyróżnić:

  • długość marynarki i rękawów;
  • szerokość;
  • krój.

Dokładnie wykonane pomiary pozwolą dopasować marynarkę do sylwetki. Jest to wyjątkowo pomocne zwłaszcza przy kupnie przez internet. Dzięki temu wiadomo na jakie modele zwracać uwagę i można uniknąć nietrafionych zakupów.
Jak rozpoznać, że rozmiar jest odpowiedni? Dobrze dobrana marynarka dzieli sylwetkę na pół i sięga do połowy pośladka. Rękaw powinien lekko zachodzić na dłoń, ale nie odsłaniać nadgarstka. Ważne jest również to, aby materiał nie złamywał się na ramionach i nie marszczył na torsie.

Kroje marynarek

Obecnie na rynku znajdziemy kilka krojów marynarek. Możemy wyróżnić marynarki taliowane - dużą popularnością cieszy się krój slim fit. Podkreśla on sylwetkę i jest do niej dopasowany. Sprawdzi się u mężczyzn o atletycznej budowie ciała, choć dobrze dobrana taliowana marynarka jest w stanie ukryć także większy brzuch. Bardzo istotne jest to, aby marynarka przylegała do ciała, ale go nie opinała! Takie marynarki prezentują się dobrze nie tylko w eleganckim garniturze, ale także w połączeniu na przykład z jeansami albo mokasynami.
Innym krojem jest regular fit. Jest to tradycyjny krój bez dodatkowych zaszewek czy taliowania, ale też nie zbyt obszerny. To bezpieczny krój, który nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie dobrze wyglądać, zarówno przy wysportowanej sylwetce, jak i tej mniej umięśnionej.

Marynarki możemy też podzielić na sposób umiejscowienia guzików, kieszeni czy ilość szlic - rozcięć z tyłu marynarki. Osobnym krojem, na który warto zwrócić uwagę, jest frak. Marynarka z tego eleganckiego i tradycyjnego kompletu charakteryzuje się wydłużonymi połami z tyłu, które nazywane są jaskółczym ogonem.
 
Marynarka, choć kojarzy się głównie z eleganckim wyjściem, doskonale nadaje się jako element codziennej garderoby. Zwłaszcza gdy ma ciekawy wzór, niekoniecznie pasujący do tradycyjnego stroju. Odpowiedni dobór rozmiaru sprawi, że mężczyzna będzie prezentować się w niej po prostu dobrze!

REKLAMA

opublikowano: 2022-05-10, © materiał zewnętrzny,

427

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny