Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy z początkiem sierpnia panują upały, to zima długo trzyma kożuch biały.Gdy na Wniebowzięcie Panny ciepło dopisuje, to ciepły i pogodny koniec lata obiecuje

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Fala ciepła zamiast konwencjonalnego systemu ogrzewania

Promiennik podczerwieni to grzejnik elektryczny. Opiera się na promieniowaniu i jest również nazywany ogrzewaniem falą ciepła lub ogrzewaniem na podczerwień. Podobnie jak słońce, ogrzewanie na podczerwień generuje szczególnie przyjemne bezpośrednie ciepło. Największą różnicą w stosunku do konwencjonalnego systemu ogrzewania jest to, że ogrzewanie podczerwienią nie ogrzewa powietrza w pomieszczeniu, ale przede wszystkim osoby znajdujące się w pobliżu, ściany, podłogę i przedmioty w pomieszczeniu.

Popularne ogrzewanie elektryczne

Właśnie ten aspekt sprawia, że takie ogrzewanie elektryczne jest popularne. Dzięki równomiernemu przekazywaniu ciepła powstaje szczególnie komfortowy i zdrowy klimat. Ciepło jest stale oddawane przez otaczające powierzchnie i nie przemieszcza się samo przez pomieszczenie. Ponadto promienniki podczerwieni wyróżniają się niskimi kosztami zakupu, a także dużą różnorodnością konstrukcji i wyjątkowo wysoką sprawnością. Promienniki podczerwieni są szczególnie korzystne w nowoczesnych i dobrze ocieplonych nowych budynkach, a także w rzadko używanych pomieszczeniach.

Czy promienniki podczerwieni mogą być szkodliwe dla zdrowia?

Promieniowanie podczerwone jest na ogół emitowane przez każde ciało i jest absolutnie nieszkodliwe dla nas ludzi. Promieniowanie jest naturalnym składnikiem światła słonecznego i na co dzień otacza człowieka. W przypadku ogrzewania na podczerwień problemy zdrowotne są całkowicie bezpodstawne. Wręcz przeciwnie, ponieważ bardzo komfortowy i zrównoważony klimat w pomieszczeniu zapewnia lepsze samopoczucie, szczególnie w chłodne dni w zimie.

Zalety ogrzewania na podczerwień. Efektywne ogrzewanie domu jednorodzinnego

Podstawową zaletą ogrzewania na podczerwień jest komfort cieplny. W bezpośrednim porównaniu z typowym systemem ogrzewania olejowego lub gazowego, przy ogrzewaniu na podczerwień energia grzewcza jest oddawana równomiernie do otoczenia. W ten sposób zapewnia idealny klimat w pomieszczeniu.

Promieniowanie podczerwone z systemu grzewczego równomiernie ogrzewa sufity, ściany i podłogi. Klimat wewnętrzny jest stale suchy, ponieważ ciepło jest uwalniane z opóźnieniem. W pierwszej kolejności nie powstają wilgotne obszary, na których może rozwijać się pleśń.

W przypadku ogrzewania na podczerwień koszty energii elektrycznej są naliczane natychmiast po podgrzaniu. Im mniej zużywa się energii, tym niższe koszty. Ogrzewanie na podczerwień jest opcją ekonomiczną, szczególnie w dobrze izolowanych domach niskoenergetycznych lub pasywnych.

W porównaniu z komponentami innych systemów grzewczych koszty paneli grzewczych są wyjątkowo niskie. Ponadto na cenę mogą wpływać różne warianty wyposażenia. W przeciwnym razie nie ma dodatkowych kosztów instalacji, ponieważ wymagane jest tylko podłączenie zasilania. Montaż jest bardzo łatwy i szybki, jednak jego wykonaniem powinien zająć się fachowiec.

Technicznie promienniki podczerwieni nie są skomplikowane. Nie są podatne na awarie i wymagają sporadycznej konserwacji. Nie trzeba brać pod uwagę regularnych kosztów konserwacji i ewentualnej wymiany zużywających się części.

REKLAMA

opublikowano: 2021-07-14, © materiał zewnętrzny,

709

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny