Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Lipcowe upały, wrzesień doskonały

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Fundusze ETF - o czym dokładnie mowa i jak inwestować? Wyjaśniamy!

W obecnych czasach coraz więcej osób poszukuje atrakcyjnych okazji do inwestowania zgromadzonego kapitału. Na rynku działają nie tylko doświadczeni inwestorzy, ale często również tacy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę. W obu przypadkach jednym z ciekawszych rozwiązań jest inwestowanie w fundusze ETF. Czym są i jak do nich podejść?

Fundusze ETF - o czym dokładnie mowa i jak inwestować? Wyjaśniamy! 

Nie ma co kryć, że inwestowanie na jakimkolwiek rynku wiąże się zarówno z szansą zarobku, jak i ryzykiem utraty pieniędzy. To dlatego wielu inwestorów szuka w miarę bezpiecznych inwestycji, które nie wymagają specjalistycznej wiedzy czy dużego doświadczenia. Warto więc przyjrzeć się bliżej funduszom ETF. 

Fundusze ETF - o czym mowa?

Nazwa pochodzi od angielskiego wyrażenia: Exchange Trader Fund, które jest tłumaczone jako fundusze indeksowe. Jest to coraz popularniejsze narzędzie inwestycyjne, którego główną cechą jest to, że odzwierciedla stan konkretnej giełdy, której dotyczy. Mamy więc tutaj do czynienia z dość szerokim instrumentem, który można zastosować w stosunku do wszelkiego rodzaju akcji, obligacji, surowców itp. Inwestor przekazując pieniądze do funduszu staje się udziałowcem części jego aktywów. Wszelkie działania są zawsze transparentne i odpowiednio uregulowane prawnie.  

Jak inwestować w ETF?

Na rynku ETF działa wielu małych inwestorów, którzy dzięki temu mogą zakupić udziały, na które indywidualnie nie byłoby ich stać. Inwestowanie w ETF jest przede wszystkim elastyczne, a inwestor może śledzić na bieżąco wyniki indeksów giełdowych. Ma również możliwość szybkiego zakupu oraz sprzedaży swoich udziałów. Kolejnymi zaletami funduszy ETF jest z całą pewnością niewielka liczba formalności, a także stosunkowo niski próg wejścia oraz koszt poszczególnych operacji. Jeśli szukasz sprawdzonej i bezpiecznej platformy, na której można handlować ETF oraz innymi instrumentami, inwestuj z Saxo i przekonaj się, jak wygląda ten świat. 

Inwestowanie w ETF - czy jest opłacalne? 

Na tak postawione pytanie każdy musi odpowiedzieć sobie oczywiście indywidualnie, ale fundusze ETF są z pewnością ciekawą alternatywą na przykład dla handlowania akcjami czy zwykłymi funduszami inwestycyjnymi. Inwestor nie ponosi tak dużego ryzyka, oddaje sprawy w ręce profesjonalistów, a jednocześnie może w pełni kontrolować swój portfel i w porę reagować na zmiany na rynku. Obranie odpowiedniej strategii pozwala na osiągnięcie zysku, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość i ciągle rozwijać się w tym obszarze. Warto także zadbać o jak najlepsze wsparcie technologiczne, a więc przede wszystkim wybrać rzetelną i zaufana platformę do inwestowania. 
REKLAMA

opublikowano: 2022-03-21, © materiał zewnętrzny,

228

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny