Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Gdy zbyt długo złota jesień trzyma nagle przyjdzie zima

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Gry wideo, na które powinien zwrócić uwagę fan punk rocka

Najlepsze gry wideo dla fanów punk rocka

Punk rock to gatunek muzyczny, który lata swojej świetności miał w latach 70. XX wieku, ale do dzisiaj cieszy się sporym poważaniem fanów szeroko rozumianej muzyki gitarowej. Grupa ludzi preferujących ten rodzaj głośnej, agresywnej muzyki rockowej jest całkiem spora, co można zauważyć chociażby w sektorze rozrywkowym — piosenki takich kapel jak The Offspring, czy Green Day nadal pojawiają się w filmach, serialach, czy grach wideo. Nawet kasyna internetowe oferują tytuły o tematyce związanej z punk rockiem — wystarczy zajrzeć pod adres https://icecasino.com/pl/gry-hazardowe i przekonać się, czy znajdują się tam produkcje, które spełnią oczekiwania fanów tej muzyki.

W niniejszym artykule zajmiemy się jednak nieco większymi grami, które były tworzone także z myślą o tej aktualnie już niszowej formie muzyki. Jeśli jednak popularne piosenki punk rocka nadal wywołują uczucie nostalgii, to warto zapoznać się z tymi produkcjami, bo z pewnością będzie można w nich na nie trafić.

Guitar Hero

Wszyscy fani muzyki rockowej uwielbiają gitarowe brzmienia, a solówki wprowadzają ich niemal w trans — szczególnie jeśli mowa o największych hitach wszech czasów. Pomimo tego, że gra skupia się na ogóle muzyki gitarowej, nie zabrakło tutaj również kawałków z punk rocka. Jak wiadomo, fan punk rocka nie zamyka się wyłącznie na ten podgatunek i chętnie sięga również po inne rodzaje muzyki gitarowej, więc Guitar Hero będzie dla niego idealnym wyborem.

Do gry dołączony jest prosty kontroler — gitara z przyciskami. Zabawa polega na wciskaniu konkretnych klawiszy zgodnie z „linią melodii”, która biegnie po ekranie. Jeśli uda się wszystko wcisnąć w odpowiednim czasie, to usłyszy się oryginalną wersję dźwiękową. Każda pomyłka to fałsz. Na łatwiejszych poziomach trudności rozgrywka jest relatywnie łatwa. Jednak im dalej, tym większe wyzwania, a najwyższy poziom trudności sprawia, że taka gra staje się prawdziwym widowiskiem na miarę przedstawienia prawdziwego gitarzysty.

Seria gier Tony Hawk’s Pro Skater

Te popularne gry o deskorolkach miały czas swojej świetności na początku XXI wieku. Jednak w ostatnich latach zdecydowano się na odświeżenie serii i wydano remake pierwszej i drugiej części, który okazał się bardzo udany i spotkał się z pozytywnym przyjęciem ekspertów oraz graczy.

Oprócz wykonywania ekwilibrystycznych i niezwykle satysfakcjonujących tricków na deskorolce, gry z tej serii zasłynęły bardzo dobrze opracowaną ścieżką dźwiękową, która obejmowała kilkadziesiąt popularnych rockowych piosenek. W takim zestawieniu zawsze znajdowało się kilka perełek z punk rocka — zwłaszcza w części drugiej, która jest uważana za najlepszą. W tej produkcji można usłyszeć hity między innymi takich kapel jak:

  • Bad Religion;
  • Anthrax;
  • Rage Against the Machine.

Rozgrywce zawsze towarzyszy losowo wybierana piosenka, więc gracz cały czas czuje się, jakby po prostu odsłuchiwał płyty z najpopularniejszymi piosenkami z danego okresu.

Grand Theft Auto V

GTA 5 to gra pod każdym względem kompletna. Fenomen od Rockstar Games niemal dekadę po premierze nadal sprzedaje się jak ciepłe bułeczki, a wydawca odcina kolejne, niezwykle lukratywne kupony od swojej produkcji. Jak to możliwe, że Grand Theft Auto 5 jest grą, w której znajdą coś dla siebie fani punk rocka? Chodzi o radio, które przygrywa podczas jazdy samochodem, czy poruszania się dowolnym innym środkiem transportu.

W grze zastosowano niezwykle dopracowane i realistycznie odwzorowane radio, które składa się z wielu różnych stacji, gdzie nieustannie przegrywa jakaś muzyka. Jedne stacje skupiają się bardziej na muzyce klubowej, inne na popularnej, a kolejne na rockowej. Liczba dostępnych piosenek jest przeogromna, a natrafienie na ulubiony hit zawsze wywołuje uśmiech na twarzy. Popularnych utworów punk rockowych jest naprawdę sporo i są one dostosowane do realiów, w których została umiejscowiona fabuła gry.

Warto zaznaczyć, że praktycznie wszystkie gry z tej serii zapewniają możliwości posłuchania popularnych hitów rockowych. Wystarczy wyszukać odpowiednie radio i podczas podróży po prostu przełączyć na ulubioną stację, a następnie wyczekać, czym tym razem gra nas zaskoczy.

Burnout Paradise

Ta popularna gra wyścigowa już od pierwszych chwil wskazywała, że muzyka rockowa odegra w niej istotną rolę. W przeciwieństwie do wielu innych produkcji z tej kategorii twórcy zdecydowali się na zastosowanie nieustannie przygrywającej licencjonowanej muzyki. Głównym kawałkiem, którym gra była promowana, był Paradise City (tak samo nazywa się miasto z gry) od Guns ‘n Roses. Chociaż ta kapela raczej nie jest kojarzona bezpośrednio z punk rockiem, daje wyraźną informację, że w tej produkcji będzie można posłuchać jeszcze wielu innych interesujących piosenek.

Sama gra w pewnym sensie dostosowuje się do cięższych gitarowych brzmień. Twórcy zdecydowali się na zaprezentowanie wyścigów od oryginalnej strony. Stłuczki, wypadki i brutalna rywalizacja z oponentami w tym przypadku jest czymś standardowym. Z kolei szalone wyzwania, bardzo często wykraczają poza ramy realizmu. To wszystko zostało przedstawione w stylu, do którego idealnie pasują gitarowe brzmienia, bez których z czasem gracz po prostu nie wyobraża sobie zabawy.

Brutal Legend

Wszystkie wyżej wspomniane produkcje skupiały się głównie na ścieżce dźwiękowej. W przypadku tej produkcji doszła również rozgrywka. Twórcy zdecydowali się na stworzenie gry akcji w świecie fantasy, który mocno nawiązuje do… rocka. Wszędzie znajdują się gitary i a fabuła skupia się głównie na heavy metalu. Jednak ze względu na niewielki dostęp do takich produkcji, Brutal Legend z pewnością przypadnie również do gustu fanom punk rocka.

Gracz steruje postacią Eddiego Riggsa — technika koncertowego, który skrycie marzy o karierze rockmana. Kiedy wskutek zbiegu okoliczności okazuje się, że w jego pasie przebudził się demon, zostaje przeniesiony do świata, gdzie rozbrzmiewały pierwsze cięższe dźwięki. To zwariowana przygoda pełna humoru i akcji, podczas której nasz protagonista (głos Jacka Blacka) dąży do otrzymania zaszczytnego tytułu boga metalu.

Inne popularne produkcje z muzyką punk rockową

Pomimo tego, że gier stricte rockowych w branży jest jak na lekarstwo, można odkryć całkiem sporo perełek, które zawierają w sobie nawiązania do tej muzyki lub po prostu w ich ścieżce dźwiękowej można znaleźć różne popularne punk rockowe hity. Dlatego warto również samemu rozglądać się za grami, które tak jak GTA rozgrywają się w konkretnych realiach i jeśli są to czasy świetności punk rocka, to grzechem twórców byłoby, gdyby o tym nie wspomnieli. Innymi grami, które warto sprawdzać, są wyścigi jak Need for speed: Underground, czy inne zabawy, gdzie w tle zawsze przygrywa jakaś muzyka.

REKLAMA

opublikowano: 2022-08-15, © ,

134

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny