Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Jak się święty Jan obwieści, takich będzie dni trzydzieści.

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Słaby występ reprezentacji Polski przeciwko Chile!

Reprezentacja Polski w minioną środę rozegrała swój ostatni mecz przed Mistrzostwami Świata w Katarze. Podopieczni Czesława Michniewicza rozczarowali kibiców swoją grą, jednak ostatecznie pokonali przed własną publicznością Chile. Co wiemy przed spotkaniem z Meksykiem?

Styl do poprawy

Polska w środę wygrała na stadionie Legii Warszawa z reprezentacją Chile. Biało-Czerwoni zaprezentowali się jednak wiele gorzej, niż można było się tego spodziewać. Fakt, że Polska wygrała to spotkanie, to prawdę mówiąc spore szczęście. Ogólnie z gry zdecydowanie lepsza była ekipa przyjezdna, która w pełni kontrolowała przebieg wydarzeń. Reprezentanci Polski koncentrowali się przede wszystkim na defensywie i odpowiednim przesuwaniu. Obiektywnie nie był to najlepszy występ w wykonaniu naszego zespołu, chociaż kibice mogą być zadowoleni z wyniku. Najważniejsze jednak dopiero przed nami, a wszystko wskazuje na to, że spotkanie z Meksykiem może mieć podobny przebieg. Bukmacher faworyzuje ekipę naszych rywali. Szczególnie jeśli pod uwagę weźmiemy wypowiedź naszego selekcjonera, a także Grzegorza Krychowiaka po tym spotkaniu.

Na temat stylu gry reprezentacji Polski po meczu w kontrowersyjny sposób wypowiedział się Grzegorz Krychowiak.

- Nie oczekujcie od nas, że będziemy grać pięknie. My po prostu prezentujemy taki styl gry. To przynosi odpowiednie rezultaty i tego się trzymamy. Odpowiednia defensywa, przesuwanie i wykorzystanie niewielkiej liczby sytuacji, to daje nam wygraną. Tak też będziemy grać na mundialu w Katarze.

Kto zasłużył na wyjściowy skład?

Wiele wskazuje na to, że spotkanie jest Chile było próbą generalną dla 2 naszych napastników. Karol Świderski i Arkadiusz Milik rywalizują ze sobą o miejsce u boku Roberta Lewandowskiego. Prawdę mówiąc, po tym spotkaniu trudno odpowiedzieć na pytanie, kto jest bliższy gry, ponieważ obaj ci zawodnicy nie zaprezentowali się z najlepszej strony. W związku z tym, że przez większość czasu to reprezentacja gości prowadziła grę, nasi napastnicy nie mieli zbyt często kontaktu z piłką.

Bardzo ciekawie zaprezentował się po wejściu z ławki Bartosz Bereszyński. Boczny obrońca zagrał na nietypowej dla siebie pozycji, ponieważ po lewej stronie obrony. Trzeba jednak obiektywnie przyznać, że poradził sobie bardzo dobrze i być może tym samym zapracował na wyjściowy skład. Jeśli selekcjoner zdecyduje się na ustawienie z czwórką obrońców.

Pozytywny bodziec z ławki zapewnił również Kuba Kamiński. Widać, że zawodnik, który występuje w barwach Wolfsburga, jest obecnie w bardzo dobrej formie i nie zdziwiłbym się, gdyby wyszedł w wyjściowym składzie na reprezentacją Meksyku.

Zakłady bukmacherskie na mecz z Meksykiem są już dostępne. Sprawdź, jak widzi to spotkanie legalny bukmacher PZBuk. Już dzisiaj możesz zobaczyć jak inni obstawiają wynik tego meczu, a także inne rynki, które są dostępne.

Przeczytaj więcej informacji sportowych z regionu.

Obstawianie zakładów bukmacherskich niesie ze sobą ryzyko uzależnienia. Pamiętaj, że nie może być sposobem na życie. W Polsce korzystanie z usług nielegalnych bukmacherów jest zabronione, możesz grać wyłącznie u tych operatorów, którzy posiadają zezwolenie Ministerstwa Finansów.

Cherry Online Polska Sp. z o.o. działający pod nazwą PZBuk: zezwolenie MF z dnia 28 czerwca 2018 r. nr PS4.6831.26.2017.

Autor tekstu: Mateusz Nowak – Senior Project Manager Zagranie.com, absolwent dziennikarstwa sportowego i zarządzania w sporcie na UAM i fan piłki nożnej! Na Twitterze - @Mati_N95

REKLAMA

opublikowano: 2022-11-21, © materiał zewnętrzny,

4

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny