Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Lipcowe upały, wrzesień doskonały

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Jak dokarmiać ptaki zimą? Poznaj przydatne wskazówki

Zima to ciężki czas dla wielu zwierząt. Brak pożywienia, niesprzyjające warunki pogodowe czy codzienna walka o przetrwanie to problemy, z którymi na co dzień muszą się borykać. Do grupy tych stworzeń należą właśnie ptaki. Dokarmianie ich jest ogromną pomocą. Jednak jak to właściwie robić? Poznaj przydatne wskazówki, które pomogą Ci wybrać najlepszy sposób!

Dlaczego warto dokarmiać ptaki zimą?

Sroga zima utrudnia ptakom codzienne funkcjonowanie. I choć mogłoby się wydawać, że zwierzęta powinny radzić sobie same, to w rzeczywistości wcale tak nie jest. Podczas mroźnych dni dostęp do jedzenia jest znacznie utrudniony, a zimowa aura, choć dla wielu piękna, dla zwierząt jest czasem walki o przetrwanie. Z tego właśnie względu warto pomyśleć o dokarmianiu tych małych skrzydlatych stworzeń, które potrafią się odwdzięczyć. Wiosną, gdy wszystko budzi się do życia, ptaki skutecznie pozbędą się z ogródka szkodliwych owadów. Jeśli więc zastanawiasz się, czy warto, to odpowiedź brzmi tak! Zanim jednak zaczniesz przygotowania, musisz wiedzieć jak dokarmiać zwierzęta, aby im nie zaszkodzić.

Czym można karmić ptaki?

Jedzenie dla ptaków powinno być naturalne, ale przede wszystkim nieprzetworzone przez człowieka. Chleb, sól kuchenna czy inne przyprawy mogą jedynie wyrządzić zwierzętom krzywdę. Warto więc zaopatrzyć się w kasze, zboża, płatki owsiane, ziarna słonecznika czy gotowe mieszanki dla ptaków. Tego typu produkty zawierają bezpieczne składniki, które nie szkodzą ptakom a dostarczą im właściwych składników odżywczych.

Jak wybrać karmnik dla ptaków?

Dokarmianie ptaków wiąże się z koniecznością zakupienia odpowiedniego karmnika. Powinien być w pełni bezpieczny i przystosowany do potrzeb małych skrzydlatych zwierząt. Najważniejsze, aby ptaki miały do niego swobodny dostęp, a jedzenie było dobrze zabezpieczone przed wpływem czynników zewnętrznych. Warto więc postawić na karmnik z daszkiem dodatkowo wyposażony w ranty u podstawy, które zabezpieczą pożywienie przed wypadaniem. W ofercie sklepu https://calus-p.pl/ znajduje się wiele ciekawych modeli, które z pewnością przypadną do gustu nawet najbardziej wybrednym konsumentom.REKLAMA

opublikowano: 2022-01-11, © materiał zewnętrzny,

384

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny