Reszel

Reszel - miasteczko na Warmii

Przysłowia ludowe: Lipcowe upały, wrzesień doskonały

Reszel - Informacje_i_wydarzenia

Jaki wybrać prąd dla firm?

Każda firma do działania potrzebuje energii elektrycznej. Jest ona niezbędna do odpowiedniego funkcjonowania Twojego biznesu bez względu na to czy prowadzisz działalność usługową, produkcyjną czy też może handlową. Ostatnie podwyżki cen prądu mogą przyprawiać o zawrót głowy. Czy jest jakiś sposób na zapewnienie sobie dobrej ceny na energię elektryczną? Jeśli chcesz poznać odpowiedź na to pytanie to koniecznie przeczytaj kolejne akapity.

Tani prąd dla firm – czy to możliwe?

W przypadku gospodarstw domowych ceny prądu nie mogą być dowolnie podnoszone. Operatorzy muszą mieć zgodę Urzędu Regulacji Energetyki na podniesienie ceny. Zupełnie inaczej jest w przypadku energii elektrycznej dla przedsiębiorców. Tutaj koncerny energetyczne mogą dowolnie kształtować swoją politykę cenową. Nie jest żadną tajemnicą, że to właśnie na firmach odbijają sobie straty, jakie mogą ponosić przy sprzedaży energii elektrycznej osobom fizycznym. Dodatkowo właściciele firm płacą za nieskompensowaną moc bierną, co jeszcze bardziej powiększa całkowity rachunek za energię elektryczną. Co zatem może zrobić właściciel biznesu, żeby zapewnić sobie prąd w przystępnej cenie?

Korzyści z długoterminowej umowy dla firm

Jeśli nie chcesz się martwić o podwyżki cen prądu to możesz skorzystać z rozwiązania, które pozwoli na rzetelne oszacowanie kosztów energii elektrycznej. Na czym to polega? Podpisując długoterminową umowę na prąd dla firm możesz uzyskać gwarancję stałej ceny energii elektrycznej. Jest to z pewnością korzystne rozwiązanie, bo nikt nie lubi być zaskakiwany ciągłymi zmianami cen. Gwarancja niezmiennej ceny może obowiązywać nawet w okresie aż 3 lat, co daje dużą stabilność w prowadzeniu biznesu i odpowiedniego kalkulowaniu kosztów.

Czy fotowoltaika może wpłynąć na rachunki za prąd?

Inną możliwością dla przedsiębiorców jest zainwestowanie w panele fotowoltaiczne. Jeśli masz wolną gotówkę możesz pomyśleć nad takim rozwiązaniem. Dzięki temu cześć prądu, który zużywasz w swojej firmie będzie wyprodukowany przez Ciebie. Zmniejszysz też dzięki temu opłatę mocową. A co wtedy, gdy nie posiadasz wolnych środków na taki cel? Z pomocą może przyjść korzystne finansowanie. Do wyboru jest kredyt lub leasing na instalację fotowoltaiczną. Wiele instytucji finansowych stawia na rozwój odnawialnych form pozyskiwania energii dzięki czemu łatwiej jest o finansowanie tego typu inwestycji.

Bez względu na to jakie rozwiązanie wybierzesz warto jest wszystko dokładnie przeliczyć. Dzięki temu możesz zdecydować się na ofertę, która będzie najbardziej dopasowana do potrzeb Twojej firmy.

REKLAMA

opublikowano: 2021-12-28, © materiał zewnętrzny,

545

ostatnie artykuły z tego działu:

 fot. materiał zewnętrzny
fot. materiał zewnętrzny